Troják Fortuna model 30 16/70 + 7 x 65 R + ( 22 Hornet)

Troják Fortuna model 30 16/70 + 7 x 65 R + ( 22 Hornet)

Další obrázky

Popis

Tradiční výroba loveckých zbraní v německém Suhlu utrpěla II. světovou válkou. Většina firem  po osvobození Rudou armádou přesídlila do SRN.

Zbrojovky jako Sauer&Sohn byly vyvlastněny sovětskou armádou. Vzniklá firma VEB Fortuna, která byla v roce 1969 reorganizována, slučovala zbývající drobné zbrojní firmy. Její název byl VEB Fahrzeug und Jagdwaffenwerk Ernst Thalman. Vyráběla zbraně navazující nebo totožné s modely firem Sauer&Sohn, Simson a Merkel.

Tento troják Fortuna model 30 je jedním z nich. Byl vyroben v roce 1972. Jedná se o klasickou konstrukci suhlského typu a lze konstatovat, že se jedná o východní provedení trojáku Sauer&Sohn modelové řady 3000, samozřejmě v první jakosti, jak je označeno na zámku hlavňového svazku. Je značen již Fortuna, neboť byl vyroben po soudním sporu s firmou Sauer&Sohn. Ovládací prvky jsou shodné s tímto trojákem. Troják Fortuna model 30 je vybaven třemi výstražníky a pojistkou na levé straně. Hledí se vyklápí současně s přepnutím bicího ústrojí kulové hlavně. Zlamovací páka trojáku Fortuna model 30 je klasického tvaru systému hamerles, uzamčení je systémem Blizt Greener. Tuhost doplňují boční zámky. Baskule je zdobena rytinami a pažba s lícnicí je opatřena jemnou řezbou v místech úchopu a dále odpruženou gumovou botkou originál Pachmayr. Troják Fortuna model 30 má spoušť se dvěma kohouty, z nichž přední je vybaven napínáčkem. Vytahovač nábojnic je společný. Troják je osazen klapkovou montáží a puškohledem Zeiss Diavari – Z 1,5 – 6 x 42 s osnovou tvaru tenké T se špičatým středovým hrotem. Zbraň je ve velmi zachovalém stavu, absolutně bez vůlí. Byla pouze mírně nošena, patrně v revíru bez zvěře, neboť mechanismy nenesou sebemenší opotřebení. Hlavně jsou nepoškozené a zrcadlově lesklé. K tomuto trojáku Fortuna model 30 náleží dolícovaná vložná hlaveň v ráži 22 Hornet. Tato vložná hlaveň má délku jako hlavňový svazek a učiní z tohoto krásného trojáku rázem trojče. Nutno podotknouti, že cena těchto vložných hlavní se pohybuje okolo 800,- Euro za kus. Jedná se skutečně o velmi zachovalý exemplář, který má před sebou velmi dlouhou životnost. Jeho běžná cena, nikolv však v tomto velmi zachovalém stavu se v EU  pohybuje okolo 2000 Euro bez vložné hlavně. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2262


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce VEB Fahrzeug und Jagdwaffenwerke Enst Thalmann SUHL DDR.
 • Model, vzor 30
 • Ráže 16/70, 7x65 R, 22 Hornet
 • Hmotnost 4470 g včetně optiky a vložné hlavně
 • Délka 107 cm
 • Délka hlavně 63 cm
 • Rok výroby 1972
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano
 • Zahrdlení pravá 3/4, levá plné

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.