Kulobrok Voere model 2121 12/70 + 22 WMR

Kulobrok Voere model 2121 12/70 + 22 WMR

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA. 

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

Jak je z tohoto vývoje zbraní firmy Voere patrné, tak se konstruktéři neustále zabývali zvyšováním výkonu. A tak vznikla i tato kulobroková kozlice Voere model 2121 v ráži 12/70 + 22 WMR, která byla vyrobena v továrně v rakouském Kufsteinu. Navazuje na starší model 2111. Tato kulobroková kozlice je vyrobena z kvalitní oceli, pouze lučík je plastový. Hlavňový svazek je černěný, leštěný, baskule je nerezová. Horní hlaveň je v ráži 12/70 a spodní v ráži .22 WMR. Na hlavňovém svazku je osazena muška a překlopné hledí. Vytahovače jsou společné. Ovládání kulobrokové kozlice Voere model 2121 je velmi jednoduché. Otočením kličky doprava se hlavňový svazek sklopí, a umožní tak nabití nábojových komor. Po zaklapnutí hlavňového svazku, je potřeba kličku vytočit doleva o 80 stupňů, čímž se natáhnou úderníky. Na levé straně baskule se nachází přepínač spouští pro jednotlivé hlavně. Spoušť je vybavena francouzským napínáčkem. V horní části hlavňového svazku této kulobrokové kozlice Voere model 2121 se nachází rybina pro osazení puškohledu, na které je pomocí násuvné montáže osazen puškohled Nikko Mount Master 4x20 s osnovou tvaru T se špičatým středovým hrotem. Předpažbí i pažba této kulobrokové kozlice Voere model 2121 je zdobena strojní rybinovou řezbou v místech úchopu. Pažba má na levé straně lícnici. Zbraň je v novém stavu, pažba nese jen mírné známky otlaků, vzniklých vlivem skladování. Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2225


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Voere Kufstein Rakousko
 • Model, vzor 2121
 • Ráže 12/70 + 22 WMR
 • Hmotnost 3400 g
 • Délka 103 cm
 • Délka hlavně 61 cm
 • Rok výroby 1976
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.