Troják Miller&Val.Greiss 16/70 + 8x57 JRS

Troják Miller&Val.Greiss 16/70 + 8x57 JRS

Další obrázky

Popis

Rudolf Kinský, syn knížete Ferdinanda Kinského, měl kromě čtyř dcer, se svou ženou  Vilemínou Eliškou rozenou Coloredo- Mansfeldovou také syna. 

Jmenoval se Ferdinand Bonaventura Kinský, který kromě jiného vlastnil i Zlonice. Ve Zlonicích se v roce 1800 narodil Václav Miller, který od roku 1832, tedy ještě za života Rudolfa Kinského, vykonával funkci dvorního puškaře. V jeho šlépějích šli synové Josef a Miroslav.

Georg Greiss byl proslaven zejména výrobou pokojových flobertkových terčovnic v Německu. Jeho syn Valentin, který se narodil v roce 1835, pracoval právě u syna Václava Millera, Josefa, ve firmě a spolu založili firmu Miller&Val. Greiss se sídlem v Mnichově.

Z této doby, pravděpodobně z přelomu století pochází tento výjimečný troják Miller&Val. Greiss. Pravá broková hlaveň má cylindrický vývrt, zahrdlení levé hlavně je tříčtvrtinové. Vrtání brokových hlavní je 16,8 mm. Kulový vývrt má vrtání 7,7 mm a jedná se o ráži 8 x 57 JRS. Kulová hlaveň má oddělený vatahovač, vytahovač brokových hlavní je společný. Hlavňový svazek je nepoškozený a je osazen otočnou montáží rané generace s puškohledem Zeiss 4 x 30 s osnovou T doplněnou tětivou s bodem. Baskule trojáku Miller&Val.Greiss je zdobena propracovanými jemnými rytinami. Výstražníky jsou na horní straně baskule, dále je zde umístěn stranový přepínač kulové hlavně a dioptrické hledí umístěné v pojistce zbraně. Pažba je v provedení s lícnicí, lučík je kosticový. Pažba má ve spodní části integrovanou schránku na 4 náboje. Botka je odpružená. Tento troják Miller&Val. Greiss je v krásně zachovalém stavu. Jedná se o raritu zřídkakdy k vidění. Bohužel má ovšem jednu vadu. Vzhledem k tomu, že při jeho výrobě patrně někdo ,,požil", je osazení hlavňového svazku v baskuli vyoseno směrem doleva. Z tohoto důvodu je i u kloubu háku v baskuli na levé straně trhlina a tento troják neprojde kontrolou u PČR při registraci, natož ani zkušebnou. Jedná se tedy o krásnou sběratelskou zbraň a nemůže na ní být poskytnuta záruka na střelby schopnost. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

32 000 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2115

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Miller&Val. Greiss Mnichov Německo
 • Model, vzor nezjištěn
 • Ráže 16/70 + 8x57 JRS
 • Hmotnost 3600 g
 • Délka 109 cm
 • Délka hlavně 68 cm
 • Rok výroby přelom století
 • Stav 2
 • Povrch 88 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne + nelze

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.