Troják I. Meffert Hubertus 8000 9,3x72 R + 16/70

Troják I. Meffert Hubertus 8000 9,3x72 R + 16/70

Další obrázky

Popis

Historie puškařů Meffertů sahá až do 17. století. V roce 1839 založil Georg Immanuel Meffert se svými syny Justinem a Richardem společnost Immanuel Meffert Gewehrfabrik v německém Suhlu. 

Započal s výrobou zbraní, které nesly ochrannou známku Hubertus, po patronovi lovců v rámci německých tradic. V roce 1901 zakoupil Meffert výrobní prostory vedle továrny Sauer a výroba se rozšířila o terčové pušky a pistole. Během první světové války vyráběla firma i signální pistole model Hebel a pistole Walther model 4 jako subdodávku v počtu 113 ks týdně. Po válce se v produkci objevily i pistole vzduchovkové. Okolo roku 1930 píše Immanuel ve svém katalogu o více než 60 000 vyrobených kvalitních zbraní a nabízí i zbraně zakázkové. Justinův syn Bruno převzal vedení společnosti v roce 1934. V té době přišla firma Meffert jako průkopník na trh s trojáky a čtyřčaty s baskulemi vyrobenými z Duralu. Toto durýnské aluminium speciálně vyvinuté pro letecký průmysl mělo na baskulích nejprve lakovaný povrch a později po objevení anodizace povrch eloxovaný. Obliba těchto zbraní nesmírně vzrostla zejména mezi lesníky díky jejich nízké hmotnosti. Svědčí o tom i produkce 100 čtyřčat a 1000 trojáků ročně. Během druhé světové války musela firma přejít na válečnou výrobu. Brunův syn Gerhard, jako povolanec Wehrmachtu obnovil výrobu po návratu ze sovětského zajetí po druhé světové válce. V této nelehké době pronásledován Stasi vyráběl s patnácti puškaři brokovnice až do roku 1959. Tehdy mu došla trpělivost a emigroval do SRN, kde našel zaměstnání u jednoho velkoobchodu, se kterým dříve firma spolupracovala. Majetek firmy byl vyvlastněn a firma přejmenována na Produktions Genossenschaft des Handwerks a v roce 1972 přejmenována na VEB Jagdwaffenwerk Hubertus. Ta později přešla pod firmu Ernst-Thalmann-Werk Suhl, podobně jako Simson, Fortuna, Merkel a další firmy v NDR.

 Nezaměňovat s firmou Georg Knaak Berlin, továrna na zbraně ve vlastnictví Maxe Mefferta. Na toto ostatně upozorňoval i Immanuel ve svém katalogu červenou barvou, že s touto firmou není v žádném spřízněném vztahu. Firma Knaak se specializovala na výrobu opakovaček v tropických rážích.

Tento kohoutový troják pochází z období okolo roku 1921 a jedná se o troják Meffert model Hubertus 8000. Jedná se o starou raritu, plně funkční bez vůlí v uzamčení s mírně vypadaným vývrtem. Pažba i předpažbí jsou nepoškozené. Troják Meffert model Hubertus 8000 je osazen kameny klapkové montáže. Troják prošel obchodní sítí Eduard Kettner. Jde o lahůdku vhodnou zejména pro sběratele. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2072


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Immanuel Meffert Suhl Německo
 • Model, vzor 8000
 • Ráže 9,3x72 R + 16/70
 • Hmotnost 3200 g
 • Délka 109 cm
 • Délka hlavně 68 cm
 • Rok výroby cca 1921
 • Stav 2
 • Povrch 80 %
 • Vývrt lehce vypadaný
 • Zkušební značka C.I.P. německá
 • Zahrdlení levé plné pravé poloviční

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.