Kulobrok Voere BBF 5,6x50 R Magnum + 16/70

Kulobrok Voere BBF 5,6x50 R Magnum + 16/70

Další obrázky

Popis

Historie firmy Voere sahá do roku 1948, kdy v německém městě Schwarzwald ing. Erich Voetter a jeho společník Paul Restle založili firmu na zpracování a tváření kovů s názvem KOMA.

Tato zkratka vznikla z názvu dvou měst, tedy Konstanz (Kostnice) a Markdorf. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Furtwangen ve Schwarzwaldu. Původním výrobním plánem byla výroba pumpiček pro cyklisty. Je možné se domnívat, že malý tlak v pumpičce vedl tyto dva pány k výrobě vzduchovek, která začala v roce 1950. V roce 1955 byla společnost přejmenována na Voere. Tento název vznikl sloučením jmen zakladatelů. V témže roce společnost začala také vyrábět malorážky. Roku 1965 se firma přesídlila do nové továrny v městě Kufstein v Rakousku. V roce 1972 se společnost začala zabývat licenční výrobou samopalu American-180 v ráži .22LR amerického konstruktéra Richarda Casulla. Tato zbraň se dodnes řadí k tzv. „spray gunům“(kadecnce vyšší než 1000 ran/min). V roce 1989 se firma Voere spojila s firmou  Kufsteiner Gerätebau und Handelsges m.b.H a vzikla tak firma Voere-KGH m.b.H. V této době se firma začala soustředit i na přesné kovoobrábění a jako subdodavatel pro jiné firmy. V roce 1991 vznikla puška VEC-91, která se stala první puškou, která kombinuje beznábojnicové střelivo a elektronickou palbu. V závislosti na ráži se rychlost vystřeleného projektilu pohybuje kolem 930 m/s. Tato zbraň dokáže na dvě 15V baterie ukryté v pažbě vystřílet až 5000 ran. Vyráběla se ve dvou rážích a to 5.7 a 6 mm.

Jak je z tohoto vývoje zbraní firmy Voere patrné, tak se konstruktéři neustále zabývali zvyšováním výkonu. A tak vznikly i kulobrokové kozlice v mnoha rážích vyrobených v továrně v rakouském Kufsteinu. Hlavňový svazek kulobroku Voere je černěný, spojený lištou a objímkou na konci hlavňového svazku zvyšující jeho odolnost. Jeho součástí je muška. Horní hlaveň je v brokové ráži 16/70  a spodní v kulové ráži 6x50 R Magnum. Hledí kulobroku Voere je překlopné, dále je osazen kameny klapkové montáže.  Vytahovač je společný. Ovládání kulobrokové kozlice Voere je velmi jednoduché. Otočením kličky doprava se hlavňový svazek sklopí, a umožní tak nabití nábojových komor. Po zaklapnutí hlavňového svazku, je potřeba kličku vytočit doleva o 80 stupňů, čímž se natáhne vždy jeden úderník. Jedná se o velmi bezpečné ovládání umožňující nošení nabité, ale nenatažené zbraně. Na levé straně baskule se nachází přepínač spouští pro jednotlivé hlavně. Spoušť je vybavena napínáčkem. Předpažbí i pažba této kulobrokové kozlice Voere je zdobena strojní rybinovou řezbou v místech úchopu. Pažba má na levé straně lícnici. Zbraň je ve velmi zachovalém stavu, nese jen mírné známky odřenin ze stojanu, vzniklých vlivem skladování. Její hmotnost 3036 g je velmi nízká. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

 

12 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2059

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Voere Kufstein Rakousko
 • Model, vzor BBF
 • Ráže 6x50R Magnum + 16/70
 • Hmotnost 3036 g
 • Délka 103 cm
 • Délka hlavně 61 cm
 • Rok výroby 1971
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.