Kulobrok Zoli Combo 12/70 + 222 Rem. + brok.hlavně 12/70

Kulobrok Zoli Combo 12/70 + 222 Rem. + brok.hlavně 12/70

Další obrázky

Popis

Antonio Zoli se narodil v roce 1905 a historie jeho rodu sahá do konce 15. století. 

Prvním puškařem z této rodiny byl výrobce pistolí Giuseppe v roce 1861. Výrobu loveckých zbraní zahájil po druhé světové válce v roce 1945 Antonio Zoli. Jako jeden z prvních v Brescii, italské kolébce zbrojního průmyslu, započal v roce 1956 s výrobou replik perkusních pistolí a pušek. Od roku 1960 byla též kromě výroby brokových dvojek a kozlic zahájena výroba kulobroků. Antonio Zoli přinesl do výroby loveckých zbraní mnoho inovativních prvků týkajících se zejména uzamčení svazku v baskuli, úpravy vnitřního kohoutového bicího ústrojí a také odvětrávané zápalníky, které prokazují vysokou spolehlivost i při perforované zápalce. V současné době firma disponuje velmi zajímavou nabídkou loveckých a sportovních zbraní včetně kulovnic ve velmi vysoké kvalitě. Výroba byla samozřejmě z ruční práce a klasických obráběcích strojů převedena do CNC obráběcích center a podléhá velmi přísné výstupní kontrole, kde jsou uplatňovány bohaté šedesátileté zkušenosti s výrobou zbraní. Proto jsou zbraně Antonoi Zoli také tak atraktivní.

Tento kulobrok Antonio Zoli Combo byl vyroben v roce 1981. Horní broková hlaveň kulobrokového svazku má plné zahrdlení. Je spojena se spodní kulovou hlavní velmi vysokou lištou, předurčující velkou přesnost kulové hlavně a dobrý soustřel teplých ran. Uzamčení v baskuli je klasické italského typu z osmdesátých let a je bez vůlí. Vytahovač je společný. Přední spoušť kulobroku Antonio Zoli Combo je vybavena napínáčkem. Baskule kulobroku Combo, která při letmém pohledu vypadá, že má silnou patinu, je zdobena rytinami s loveckými motivy doplněnými velmi jemnou rytinou imitující zataženou oblohu. Krásná ořechová pažba je v provedení s lícnicí a originální plastovou botkou. Má pouze několik drobných oděrek vzniklých nošením. Hlavně kulobroku Antonio Zoli Combo jsou osazeny montáží se širokoúhlým puškohledem 1,5 – 4,5 x 20 originál Weaver Made in USA s křížovou osnovou a nitkovým středem. Hlavně jsou v přední části nepatrně bez černění. Toto vzniklo patrně chemickou cestou, nikoli mechanickým poškozením nebo odřením a lze je snadno a levně opravit.

Ke kulobroku Antonio Zoli Combo dále náleží brokové hlavně ráže 12/70 se čtvrtinovým zahrdlením dole a tříčtvrtinovým zahrdlení nahoře o délce 68 cm. Všechny hlavně kulobroku Antonio Zoli Combo mají zrcadlově lesklé vývrty. Zbraň je ve velmi dobrém technickém stavu a jistě potěší příznivce italských kulobroků. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

18 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1894

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Antonio Zoli Zanardeli 39 Gardone Brescia Itálie
 • Model, vzor Combo
 • Ráže 12/70 + 222 Rem. a br.hl 12/70
 • Hmotnost 3800 g
 • Délka 103 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1981
 • Stav 2
 • Povrch 88 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, italská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.