Troják Krieghoff Waldschütz 16/70 + 8x57 JRS

Troják Krieghoff Waldschütz 16/70 + 8x57 JRS

Další obrázky

Popis

V roce 1886 založil v německém Suhlu Ludwig Krieghoff společně se svým partnerem zbrojovku Sempert&Krieghoff. 

Již od svého vzniku se firma specializovala na výrobu vysoce kvalitních loveckých zbraní. V roce 1916 si Ludwigův syn Heinrich založil vlastní společnost a v roce 1919 převzal firmu svého otce. Do této doby spadá vznik legendárních trojáků Krieghoff, které firma vyrábí dodnes. V roce 1950 se firma z NDR přestěhovala do západoněmeckého Ulmu a brzy se stala předním výrobcem zbraní loveckých a sportovních.

Jednou z modelových řad trojáků s ocelovou baskulí byla řada Waldschütz. Hlavňová ocel se pro tyto trojáky používala od firmy Röchling. V roce 1881 založili bratři Röchlingové železárnu Eisenwerk v německém městě Völklinger. Zajímavostí je, že jeden bratr byl souzen za II. světové války za spoluúčast při atentátu na Hitlera a druhý po válce při Norimberském procesu. Ta byla poté společně s železárnou Neunkirchen Eisenwerk, dříve železárna bratří Stummů z roku 1806 a s železárnou Saarbrücker Eisenhüttengesellschaft z roku 1856 sloučena do společnosti s ručením omezeným Röchling Burbach v roce 1971. Přes další fúze vznikla poté akciová společnost Saarstahl, která v roce 2013 vyrobila přes 2,5 mil. tun oceli a dosáhla obratu 2,28 miliardy Euro s 6384 zaměstnanci.

Tento troják Krieghoff Waldschütz (doslovný překlad by zněl patrně lesní ochránce) má hlavně vyrobeny z nerezavějící oceli Röchling. Zahrdlení pravé hlavně je poloviční, levé plné. Kulová hlaveň má oddělený vytahovač. Baskule trojáku Krieghoff je v ocelovém provedení s velmi jemnými rytinami. Pojistka je na straně levé, výstražníky v horní části baskule společně s přepínačem kulové hlavně. Přední spoušť trojáku Krieghoff Waldschütz je vybavena napínáčkem. Hledí je automaticky vztyčováno při přepnutí kulové hlavně, dále je troják osazen druhým hledím na jinou vzdálenost a klapkovou montáží s puškohledem Karl Kaps Asslar/Wetzlar 4x36. Ořechová pažba trojáku Krieghoff Waldschütz je v provedení s lícnicí. Tento troják Krieghoff Waldschütz je v nošeném stavu, čemuž napovídá stav pažby. Ovšem uložení hlavňového svazku uzamykaného systémem Blitz-Greener je bez sebemenších vůlí a opotřebení mechanismu je téměř neznatelné, stejně jako opotřebení hlavní, které jsou jako nové bez poškození černění. Tento troják Krieghoff Waldschütz jistě zaujme svým stavem a cenou příznivce značky Krieghoff. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1650


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce H.Krieghoff Ulm SRN
 • Model, vzor Waldschütz
 • Ráže 16/70 + 8x57 JRS
 • Hmotnost 3720 g
 • Délka 101 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1954
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.