Kulobrok FÉG Puszta Luxus 12/70 + 7x65 R

Kulobrok FÉG Puszta Luxus 12/70 + 7x65 R

Další obrázky

Popis

Továrna FÉG byla založena již roku 1891 (1935 přejmenována na Fémarú, Fegyver- és Gépgyár – železářský, zbrojní a strojní závod, známá též jako FÉGARMY Fegyvargyártó Kft.). 

Byla vždy klíčovým dodavatelem Honvédségu (maďarských ozbrojených sil). Kvalitu výroby krátkých a dlouhých zbraní potvrzuje skutečnost, že se tyto zbraně používají a obchodují dodnes. Tato zbrojovka FÉG byla a je také výrobcem kulovnic Luger, brokovnic a vzduchovek. Firma dnes nese jméno Fégarmy Arms Factory.

V sedmdesátých letech vyráběla kulobroky, brokové kozlice i brokové dvojky, které se úspěšně prodávaly ve světě a zejména v USA díky příznivé ceně a vysoké kvalitě zpracování. Maďarské označení brokových kozlic neslo názvy Victoria apod., exportovány však byly pod označením ADANAC. Kulobrokové kozlice byly vyráběny i pro jiné velkoobchody a proto také některé nenesly označení. Tato kulobroková kozlice FÉG je jednou z nich. Originální označení je Puszta Luxus. Byla vyrobena v roce 1977. Ocelová baskule v niklovaném matném provedení s rytinami využívá uzamčení hlavní systémem Kersten, včetně dvou masívních uzamykacích ozubů v řadě za sebou na hlavňovém svazku dosedajících do otvorů v baskuli v její spodní části. Natahování bicího ústrojí kulobrokové kozlice FÉG Puszta Luxus je provedeno pomocí dvou táhel šikmo umístěných v bocích baskule. Předpažbí navazuje na konstrukci vyhazovačů také specifické konstrukce. Kulobroková kozlice FÉG Puszta Luxus má boční prodloužení hlavňového svazku zapadající do drážek v baskuli osazena stavitelnými dorazy v návaznosti na vymezení vůlí příčného závěrového klínu Kersten. Díky této náročné a precizní konstrukci lze předpokládat velmi dlouhou životnost této kulobrokové kozlice. Je to zcela jistě i jeden z hlavních důvodů pění chvály americkými střelci na tuto zbraň. Lovecká kulobroková kozlice FÉG Puszta Luxus je vybavena pojistkou v horní části baskule. Zahrdlení brokové hlavně je plné. Tato broková kozlice FÉG Puszta má pažbu v provedení s lícnicí. Rybinová řezba v místech úchopu je výrazná pro pevný úchop i v rukavicích. Uzamčení je pevné bez vůlí, černění je nepoškozené. Kozlice je osazena otočnou montáží se speciálním širokoúhlým objektivem Tasco. Ze zbraně bylo vystřeleno několik málo ran, dále byla pouze skladována. Svým kvalitním zpracováním a především svoji cenou osloví kulobroková kozlice FÉG Puszta Luxus jistě lovce, kteří chtějí mít kvalitní a spolehlivou zbraň po dlouhou dobu. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1648


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Fegyver-és Gépgyár (FÉG), Budapešť, Maďarsko
 • Model, vzor Puszta luxus
 • Ráže 12/70 + 7x65 R
 • Hmotnost 4136 g
 • Délka 104 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Rok výroby 1977
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, maďarská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.