Kulobroková kozlice ZH 308 12/70 + 7x65R

Kulobroková kozlice ZH 308 12/70 + 7x65R

Další obrázky

Popis

Zbrojovka Brno a jména Václav nebo Emanuel Holek s ní spojená se staly pojmy. Václav Holek byl autorem legendárního československého kulometu ZB vz.26, který vynikal svojí jednoduchostí a spolehlivostí. 

Princip uzamčení a odběr prachových plynů byly dále po desetiletí opisovány. Jeho bratr Emanuel, který pracoval v konstrukci a marketingu vojenských zbraní, se později osamostatnil a vyráběl vlastní lovecké zbraně vycházející jednoduchostí a spolehlivostí ze zbraní vojenských. Tyto zbraně úspěšně exportoval do světa. Po vítězném únoru a nucené přestávce, kde Emanuel pracoval jako údržbář v Drukovu nebo seřizovač v ZKL se vrátil do zbrojovky Brno. Zde se svým synem Emanuelem II. okolo roku 1956 zkonstruovali řadu loveckých zbraní ZH, aniž by tušili, že se stane také legendou, nyní však mezi myslivci.

Brokové a kulobrokové kozlice ZH byly již tisíckrát diskutovány, chváleny i zatracovány snad ve všech loveckých médiích i diskuzních fórech. Faktem zůstává, že jak při sportovní brokové střelbě, tak v myslivosti s nimi většina začínala a mnoho lovců na ně nedá dopustit dodnes. Proto tyto zbraně, pokud jsou v pěkném stavu, jsou vyhledávanými vzhledem ke svojí nízké ceně i v době dnešní a to nejen k vysoké pevnosti hlavňového svazku zaručující pěkný soustřel teplých ran.

Kulobroková kozlice ZH 308 s hlavněmi v ráži 12/70 a 7x65 R byla vyráběna jako třetí výrobní provedení, tedy řada 300 od roku 1969. Tato kulobroková kozlice ZH 304 byla vyrobena v roce 1993. Je v novém stavu a bez vůlí. Pažba má několik oděrek v zadní části vzniklých transportem. Zbraň byla pouze skladována. Kulobroková kozlice ZH 308 má zrcadlově lesklé hlavně, napínáček novější konstrukce. Zahrdlení brokové hlavně je tříčtvrtinové. Zbraň je osazena násuvnou montáží se zajímavým puškohledem Seeadler Norimberk 6x40 s osnovou č. 1 pro denní i noční světlo. Tato osnova při nedostatku světla prosvítá bíle proti tmavšímu pozadí. Jedná se o podobný princip jako u československých optik Křižík Praha. Pokud chce někdo vlastnit zánovní kulobrokovou kozlici ZH 308, má nyní ideální příležitost. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1447


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Zbrojovka Brno
 • Model, vzor ZH 308
 • Ráže 12/70 + 7x65 R
 • Hmotnost 4000 g
 • Délka 104 cm
 • Délka hlavně 59,5 cm
 • Rok výroby 1993
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, česká

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.