Kulobrok Varini model 67 12/70 + 7x57 R

Kulobrok Varini model 67 12/70 + 7x57 R

Další obrázky

Popis

Italská provincie Brescia je již po staletí sídlem puškařů, jejichž jména dosáhla celosvětových uznání. Neustálý vývoj zbraní v této oblasti s sebou přinesl vysokou kvalitu a úroveň zpracování. 

Jednou z firem, která vycházela z těchto tradic je i firma Giuliano Varini. Svou výrobu pušek zahájil v roce 1958 v Zananu. U něho jako zbrojíř pracoval Angiolino. Ten byl podílníkem společnosti Angiolino&Elionora. Elionora byla Variniho neteří. Z této společnosti vznikla v roce 1969 společnost Varini Incisioni. V roce 1986 byla přejmenována na G. A. Armi. Zde započal svou výrobu zbraní i Angiolino junior a po získání zbrojní licence v roce 1997 se připojil k rodinné firmě, která nesla název G. A. Armi di Gobbi Angiolini & C. s .n. c. Tato firma uplatňuje své bohaté zkušenosti a vyrábí zbraně podobným stylem jako Perazzi, tedy převážně na zakázku. Pro firmu pracuje vynikající rytec a výtvarník Max Gobbi. Při prohlídce jím rytých a zdobených zbraní jen přechází zrak.

Jednou z výrobních řad pušek byly i kulobrokové kozlice. Od roku 1967 se úspěšně vyráběl i model 67. Kulobrok Varini model 67 má hlavňový svazek s brokovou hlavní nahoře a lištou o šíři 12 mm. Ta je osazena tyčinkovou muškou a výklopným hledím. V zadní části je přizpůsobena na upevnění montáže. Chromovaná baskule kulobroku Varini model 67 je zdobena rytinami, spoušťové ústrojí je samozřejmě dvoukohoutové, bez napínáčku, pojistka je umístěna na horní straně baskule. Uzamčení hlavňového svazku v baskuli je tvořeno dvěma ozuby s jedním závěrovým klínem v šíři svazku v jeho spodní části. Kulobrok Varini model 67 má společný vytahovač. Byl vyroben v roce 1979 a vyniká svojí vysokou kvalitou zpracování typickou pro ,,zlatá osmdesátá,,. Pažba kulobroku Varini model 67 má zvýšenou lícnici, je v polomatném provedení s hedvábným leskem s odpruženou botkou firmy Uncle Mikes. Chromované hlavně mají zrcadlový lesk, zahrdlení brokové hlavně je poloviční. Svazek a baskule jsou bez sebemenších vůlí, černění je nepoškozené. Jedná se o zánovní vynikající kulobrok za skvělou cenu. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1317


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Giuliano Varini Zanano Brescia Itálie
 • Model, vzor 67
 • Ráže 12/70 + 7x57 R
 • Hmotnost 3734 g
 • Délka 109 cm
 • Délka hlavně 65 cm
 • Rok výroby 1979
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, italská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.