Troják Heym model 33 DST 2x16/70 + 8x57 JRS

Troják Heym model 33 DST 2x16/70 + 8x57 JRS

Další obrázky

Popis

Firma Heym byla založena roku 1865 v německém Suhlu Friderichem Wilhelmem Heymem. Zabývala se výrobou brokovnic a loveckých pušek.

V letech 1912-1920 vynalezl pan Heym mnoho nových systémů pro lovecké pušky. Orientoval se rovněž na zahraniční trhy. Výrobou těchto zbraní dosáhl světového úspěchu. Po válce byla výroba obnovena v roce 1945 v Ostheimu. Poválečná výroba byla započata nejprve výrobou logaritmických pravítek a hraček. Výroba zbraní byla obnovena až v 50. letech 20. století. Vedení společnosti se ujal syn Rolf Heym. Výroba byla přesunuta do Munnerstadtu. Po jeho smrti v roce 1972 se firma opět přeorientovala na zahraniční trhy. Poté byla výroba přesunuta do Mnichova a v roce 1992 do Gleichambergu. V roce 1995 zde byla vystavěna nová továrna a převedena výroba z Munnerstadtu. Firma se dnes zabývá výrobou luxusních loveckých zbraní.

Po obnovení výroby zbraní firma navázala na tradice předválečné výroby v Suhlu a jedním z velmi úspěšných segmentů výroby se staly trojáky. Trojáky Heym model 33 se vyráběly v provedeních ST, DST, N, DN, a SS. Tento troják Heym model 33 DST má baskuli vyrobenou z lehké slitiny nazývanou Duralumin s bočními zámky proti pohybu hlavňového svazku do stran. Jinak jde o klasický zámek typu Greener s bočním závěrovým klínem a dvěma masivními uzamykacími ozuby v dolní části baskule. S poušťové ústrojí trojáku Heym model 33 DST je dvoukohoutové, pojistka je klasicky umístěna na straně levé, přepínač kulové hlavně, který zároveň automaticky zvedá hledí na svazku, je umístěn v horní části baskule. Výstražníky trojáku Heym model 33 DST jsou pro brokové hlavně umístěny v na bocích pažby za baskulí, pro hlaveň kulovou je výstražník umístěn u zlamovací páky v horní části baskule. Baskule je hojně zdobena rytinami s motivy dubových ratolestí, srnců a divočáků. Ořechová pažba je v provedení s lícnicí. Hlavňový svazek trojáku Heym model 33 DST je osazen klapkovou montáží. Hlavně jsou uvnitř lesklé, svazek sedí v baskuli bez vůlí, troják je naprosto funkční, je pouze mírně obnošený ale málo střílený. Hmotnost trojáku Heym model 33 DST je nižší než hmotnost běžných brokových kozlic a jeho cena výborná. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1126


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce F.W.Heym Ostheim SRN
 • Model, vzor 33 DST
 • Ráže 16/70 + 8x57 JRS
 • Hmotnost 3010 g
 • Délka 102 cmm
 • Délka hlavně 59 cm
 • Rok výroby 1954
 • Stav 2
 • Povrch 88 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.