Pistole FN Baby 6,35mm Br

Pistole FN Baby 6,35mm Br

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. Winchester.

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh a také mohlo své zbraně jeho konstrukce označit jeho příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910  nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z jeho kreslícího prkna je model Colt 1911 Government, ráže .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

Vyvíjel také příslušné náboje ke svým zbraním. Například dodnes používané a celosvětově rozšířené 6,35 mm Browning, 7,65 mm Browning a 9 mm Browning. Jeho systém uzamčení závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně, poprvé použitý u Coltu 1911, je v modifikované podobě používán dodnes jako nejrozšířenější způsob uzamčení závěru u samonabíjecích pistolí.

            J.M.Browning vynalezl pistoli přezdívanou jako vest pocket model, která byla miniaturou modelu 1903. Tento návrh pistole Browning předložil firmě Colt k výrobě, ta jej ale zamítla. Browning se tedy obrátil na firmu FN, a ta po získání prototypu této pistole v roce 1905 přešla v druhé polovině roku 1906 k její výrobě. Oficiální označení bylo Pistolet Browning 6.35 mm. Tato pistole, která je dnes známá pod označením FN 1906 (1905) se vyráběla ve třech různých variantách. První varianta byla opatřena pouze dlaňovou pojistkou a vyrobilo se jí okolo 150 000 kusů. Druhá varianta již byla doplněna o manuální pojistku, která blokovala úderník. Novinkou také bylo částečně stranové rozšíření spouště pro lepší ergonomii. Tato změna se začala objevovat od výrobního čísla 220 000. Třetí varianta, známá též jako „Tripple Safety Model“ a byla doplněna o zásobníkovou pojistku a poněkud byl upraven vzhled manuální pojistky úderníku. Do začátku první světové války bylo vyrobeno kolem 550 000 ks těchto pistolí. Do jara roku 1931 se celková produkce pistolí FN 1906 dostala k číslu 1 000 000 a zde byl již prostor pro nový model zvaný „Baby“. Díky její podobnosti s modelem 1906 si jej lidé často pletli a tak na střenkách modelu Baby byl vyražen nápis Baby. Návrh modelu Baby přišel v roce 1927. Za pouhé 4 roky již byla pistole ve výrobě. Zajímavostí je, že na návrhu modelu Baby se podílel kromě Browninga i pan Dieudonné Saive, který se proslavil zejména návrhy pistole FN HP a FN FAL. Nová pistole tak byla opět o něco lehčí než model 1906 a byla také vylepšena. Jednak byla odebrána dlaňová pojistka, vzhledem k velikosti pistole a také byla přepracována pojistka blokující úderník. Model FN Baby se vyrábí od roku 1931 dodnes.

            Tato pistole FN Baby je klasickou kapesní pistolí v ráži 6.35 mm. Pistole FN Baby je vybavena manuální pojistkou na levé straně těla pistole, která blokuje úderník. Tato FN Baby je v zánovním stavu s lehkými stopami použití. Hlaveň je zrcadlově lesklá. Ideální příležitost pro sběratele pistolí FN nebo kapesních pistolí v ráži 6,35 mm Br.

3 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3155

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Fabrique Nationale d'Herstal
 • Model, vzor Baby
 • Ráže 6,35 mm Br
 • Hmotnost 275 g
 • Délka 101 mm
 • Délka hlavně 53 mm
 • Zásobník výjmatelný schránkový na 6 nábojů
 • Rok výroby 1968
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.