Malorážka samonabíjecí Springfield 187J 22 LR

Malorážka samonabíjecí Springfield 187J 22 LR

Další obrázky

Popis

Savage arms company je výrobce střelných zbraní se sídlem ve Westfieldu, Massachusetts, USA a s divizí v Kanadě. Společnost vyrábí širokou škálu malorážek, kulovnic, jednoranných pušek a brokovnic.

Firma Savage byla založena Arthurem Savagem v roce 1894 v Utice, státu New York. Panu Savagovi se dlouho nedařilo vyhrát potřebné kontrakty na výrobu zbraní a jejich dodávek armádě, neboť vítězem se stala firma Colt. Například se jednalo o automatickou pistoli v ráži .45, kterou vyhrála firma Colt a prodávala ji pod označením Colt M1911. Společnosti Savage se začalo dařit až při výrobě pistolí v ráži .32 SW a .380 SW. Během první světové války se spojila s firmou Driggs-Seabury Ordnance Company a společně začali vyrábět kulomety Lewis. V roce 1920 koupila firma Savage firmu Stevens Arms a dále vyráběla zbraně s označením Stevens.

V roce 1938 uvedla na trh firma Stevens, která již spadala pod společnsot Savage, novou samonabíjecí malorážku model 87. Ta se stala jednou z nejprodávanějších malorážek a prodalo se jí přes milión kusů. Postupem let vznikaly modifikace tohoto modelu až vznikl i tento - model 87J. Samonabíjecí malorážka Stevens model 87J je v ráži 22 LR. Stejná malorážka se prodává i u firmy Savage, pod označením 6J, nebo pod označením Springield 187J. Malorážka Springfield model 187J disponuje dvojramenným vytahovačem, který zaručuje i přesné zasunutí náboje do komory. v místě, kde dochází k největšímu úniku plynů a prachu, jsou v pouzdře závěru vyfrézovány dvě drážky na levé straně a jedna na pravé. Tyto drážky napomáhají udržet pouzdro závěru a samotný závěr čisté po delší dobu. Při výstřelu plyny můžou "odtéct" těmito drážkami a neusazují se v pouzdře závěru. Podávání nábojů u této malorážky Springfield model 187J je řešeno pomocí trubkového zásobníku, který je umístěn pod hlavní, o kapacitě 12 nábojů. Doporučené druhy střeliva jsou 22 Long, 22 Long rifle a 22 High Velocity Shorts. Malorážka Springfield model 187J je osazena tyčinkovou muškou a výškově stavitelným hledím. Pouzdro závěru je opatřeno rybinou pro osazení puškohledu. Tato malorážka Springfield model 187J je v zachovalém stavu, vývrt je zrcadlový a pažba nese jen několik mírných odřenin.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Rezervováno

5 500 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1488

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Savage Arms Company
 • Model, vzor Springfield model 187J
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 2750 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 60 cm
 • Zásobník integrovaný trubkový na 12 nábojů
 • Rok výroby 60.léta
 • Stav 1
 • Povrch 98%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, ČR 2015

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.