Broková kozlice Browning B 425 Special Waterfowl 12/76

Broková kozlice Browning B 425 Special Waterfowl 12/76

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. s Oliverem Winchestrem.

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh. Zbrojovka FN mohla své zbraně jeho konstrukce označit Browningovým příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, z nichž první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910 nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z Browningovy konstrukční kanceláře je model Colt 1911 Government v  ráži .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. Závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

Firma Browning je známa také jako přední špičkový výrobce loveckých a sportovních zbraní. Jednou z nich je i broková kozlice Browning B 425 Special Waterfowl. Navazuje tak na typovou řadu Browning B 25. Broková kozlice Browning B 425 Special Waterfowl byla navržena s důrazem na dlouhou životnost a tisíce vystřelených ran bez závady. Výrobce ji popisuje jako celoživotní zbraň. Svoji pevnou konstrukcí je tak vzhledem k pořizovací ceně nejlepší volbou v tomto poměru. Broková kozlice Browning B 425 Special Waterfowl je vyráběna za použití těch nejmodernějších technologií. Baskule je vyrobena třískovým obráběním z jakostní kované oceli, hlavně o délce 76 cm jsou určeny pro střelbu ocelovými broky, samozřejmostí jsou vyhazovače, volitelná jednospoušť a velmi pevné uzamčení pomocí uzamykacího ozubu vertikálního a tří masivních ozubů pro horizontální uzamčení zapadajících do spodní části baskule. Tato broková kozlice je doplněna výměnnými zahrdleními standartními a zahrdleními Invector Plus. K brokovnici náleží Improved cylinder pro střelbu do 23 metrů, Light Modified pro střelbu do 27 metrů a Modified pro loveckou střelbu do 30 metrů. Zúžení je tedy o 0.015 až 0.020 palce.

Broková kozlice Browning B 425 Special Waterfowl vznikla na trapové bázi, ovšem je speciálně určena pro lov divokého vodního ptactva a to i hus, vzhledem ke svému výkonu. Tomu odpovídá i její konstrukce a odolnost, včetně prostorného lučíku pro střelbu v rukavicích. Pažba brokové kozlice Browning B 425 Special Waterfowl je vyrobena z evropského ořechu, ovšem se čtyřmi vrstvami laku vzhledem k použití ve vlhkém prostředí poblíž vodních toků.

Tato broková kozlice Browning B 425 Special  Waterfowl je naprosto nová, včetně návodů na použití v originálním kufru Browning.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 996


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Browning International Herstal
 • Model, vzor B 425 Special Waterfowl
 • Ráže 12/76
 • Hmotnost 3572 g
 • Délka 112 cm
 • Délka hlavně 76 cm
 • Zásobník 2
 • Rok výroby 2002
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, česká 2014.
 • Zahrdlení výměnné INVECTOR-MODIFIED, IMPROVED CYLINDER, INVECTOR PLUS-MODIFIED, LIGHT MODIFIED, IMPROVED CYLINDER

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.