Broková dvojka Simson Suhl model 35/70 20/76

Broková dvojka Simson Suhl model 35/70 20/76

Další obrázky

Popis

V roce 1854 bratři Lob a Mosses Simsonovi zakoupili jednu třetinu kovárny v německém Suhlu. V roce 1856 již vznikla firma Simson&Company, která se v následujících letech stala velkou kovozpracující firmou, vyrábějící zejména dělové hlavně.

V roce 1871 byla výroba modernizována zavedením parních strojů a rozšířena o výrobu jízdních kol. Během I. světové války vyráběla pušky Mauser 98 a po ní se firma podílela na výrobě pistolí P.08 . Dále na opravách pušek Mauser 98 a kulometů MG 08. V letech 1920 zahájila firma výrobu kapesní pistole a poté výrobu automobilů. Rodina Simsonů musela v roce 1936 uprchnout z nacistického Německa. Firma byla nadále 2 x přejmenována a v období DDR byla značka Simson používána pro malé motocykly.

Jedním z výrobních programů byla již od prvopočátku i výroba vysoce kvalitních loveckých pušek a brokovnic. K nim se řadí i tato broková dvojka Simson Suhl model 35/70 v ráži 20/76. Hlavňový svazek je vyroben z kvalitní výběrové oceli, jak je na hlavni uvedeno. Uprostřed hlavňového svazku této brokové dvojky Simson Suhl model 35/70 se nachází lišta, na jejímž konci je osazena broková muška. Baskule je opatřena rytinami a její povrchová úprava je uvedena do podoby mramoru. Hlavňový svazek brokové dvojky Simson Suhl model 35/70 je do baskule uchycen pomocí dvou uzamykacích ozubů a dále je ještě uzamčen ve spodním okénku baskule. Hlavňový svazek má společný vytahovač pro obě hlavně. Pažba této brokové dvojky Simson Suhl model 35/70 je vyrobena z kvalitního ořechového dřeva. Zbraň je v novém stavu, nemá žádné známky opotřebení ani skladování. Tato broková dvojka Simson Suhl model 35/70 je velice přesnou a kvalitně zpracovanou zbraní, která patří do výzbroje každého brokového střelce, či lovce.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 817


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce Simson Suhl, Německo
  • Model, vzor 35/70
  • Ráže 20/76
  • Hmotnost 2600 g
  • Délka 110 cm
  • Délka hlavně 68 cm
  • Stav 1
  • Povrch 100 %
  • Vývrt oba zrcadlové, zahrdlení: levý 3/4, pravý 1/4
  • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Suhl

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.