Broková jednuška Harrington & Richardson 10/89

Broková jednuška Harrington & Richardson 10/89

Další obrázky

Popis

Frank Wesson si v roce 1859 otevřel firmu na výrobu zbraní. Výrobní program byl tvořen výrobou dvojkohoutových pušek, kohoutkových revolverů a populárních kapesních brokovnic.  

V roce 1871 se Wesson spojil s Gilbertem Hendersonem Harringtonem a tak vznikla společnost Wesson & Harrington. V roce 1874 Harrington vyplatil Wessonovi jeho podíl a tak Wesson odešel. Další rok Harrington s Wessonovým zaměstnancem Williamem Augustusem Richardsonem založili společnost Harrington & Richardson Co.. Po jejich úmrtí v roce 1897 přešla společnost do rukou Harringtonova syna Edwina a Richardsonovy dcery Mary. Roku 1894 pak byla vystavěna nová továrna v Massechutes. Výroba se dále rozrůstala a tak roku 1950 společnost expandovala do Kanady. V průběhu 60. let 20. století byla společnost odkoupena společností Kidde, která společnost Harrington & Richardson Co. zruinovala a nakonec nechala zbourat i její továrny.

Nicméně i přes tento fakt byla roku 1991 založena firma nová, která nesla název H&R 1871, Inc.. Výrobním programem se stala výroba revolverů a jednoranových pušek a brokovnic. V roce 2000 společnost Marlin Firearms odkoupila část společnosti H&R. Na vánoce roku 2007 pak celá společnost přešla pod vlastnictví Remington Arms Company, která je dnes také součástí takzvané Freedom Group.

Tato broková jednuška Harrington & Richardson Pardner model SB2 je všestrannou brokovnicí pro každodenní užití. Konstrukce této brokové jednušky Harrington & Richardson Pardner model SB2 vychází z původního modelu z roku 1893. Brokovnice má speciální systém spouště. Kohout, který je vybroušen tak, že nedokáže uhodit do úderníku zaručuje svoji funkčnost díky odsuvnému tzv. Transfer Baru, který vyplní mezeru, která je vybroušena v kohoutu a ten pak může uhodit do úderníku. Tato broková jednuška Harrington & Richardson Pardner model SB2 je opatřena masivní hlavní v ráži 10/89. Zlamovací páka se nachází na pravé straně baskule. Výhodou této brokové jednušky Harrington & Richardson Pardner model SB2 je vyhazovač, který vystřelenou patronu vymrští a umožní tak rychlé přebití. Zahrdlení hlavně je plné. Pažba a podpažbí je vyrobeno z ořechového dřeva. U této brokové jednušky Harrington & Richardson Pardner model SB2 je pažba v maskovaném provedení. Tato brokovnice je sběratelskou a velmi výkonnou lahůdkou.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 809


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Harrington & Richardson, New England Firearms, Gardner. Mass. U.S.A.
 • Model, vzor Pardner Model SB2
 • Ráže 10/89
 • Hmotnost 3960 g
 • Délka 108 cm
 • Délka hlavně 70 cm
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, ČR
 • Zahrdlení FULL

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.