Brokovnice opakovací Ithaca Featherlight model 37 20/76

Brokovnice opakovací Ithaca Featherlight model 37 20/76

Další obrázky

Popis

Firma Ithaca Gun Company byla založena Leroyem Smithem a Williamem Henry Bakerem roku 1880. Sídlo společnosti se nacházelo ve městě Ithaca, stát New York, USA.

Firma Ithaca se stala slavnou pro svoji výrobu zbraní založených na principech prošlých patentů společnosti Remington Arms. Specializuje se na výrobu brokovnic a pušek. Zajímavostí je i to, že roku 1989 firma Remington Arms koupila design brokovnice MAG-10 a začala ji vyrábět jako SP-10. Společnost Ithaca mimo jiné vyráběla také pistoli M1911 a známý samopal M3 v ráži .45 pro armádu USA během druhé světové války. Další slavnou zbraní z produkce této firmy byla brokovnice v ráži 12, která se stala standardem pro policii v Los Angeles a v New Yorku. Některé tyto brokovnice byly také prodány thajské armádě na počátku 80. let pro vyzbrojení tamějších sedláků v boji proti komunistickým agentům. Chloubou společnosti Ithaca jsou její lovecké brokovnice proslavené rytinami vodního ptactva nebo loveckých psů.

Brokovnice Ithaca Featherlight model 37 vznikla ze dvou důvodů. Prvním důvodem byla konkurenceschopnost modelu 1912 od firmy Winchester a druhým důvodem bylo vytvoření univerzální brokovnice pro civilní, vojenské i policejní využití. Firma Ithaca si chytře počkala na vypršení platnosti patentu na model 17 od firmy Remington. Poté ale zjistila, že na tuto konstrukci se váže ještě další patent vynálezce Pedersena , který měl vypršet roku 1937. Původní název nové brokovnice model 33 byl tedy změněn na model 37. Od roku 1937 se vyrábí brokovnice Ithaca model 37 v různých rážích i provedeních, včetně modelu Featherlight, až dodnes. Firma Ithaca se tak řadí k výrobcům s nejdelší produkcí pump-action brokovnic.

Tato brokovnice Ithaca Featherlight model 37 je v ráži 20/70. Délka hlavně této pump-action brokovnice zaručuje vysokou přesnost a lepší trajektorii letu broků. Na hlavni brokovnice Ithaca Featherlight model 37 je osazena světlovodná muška. Brokovnice si díky své konstrukci získala oblíbenost u leváků. Pouzdro závěru této brokovnice je opatřeno rytinami. Tyto rytiny navrhl Bill McGraw, nejznámější tovární rytec firmy Ithaca. Brokovnice řady 37 se mohou pochlubit nejlepšími hlavněmi, jaké kdy vůbec brokovnice měly, na čemž si firma Ithaca velmi zakládá. Tato brokovnice Ithaca Featherlight model 37 je v zachovalém stavu. Nese drobné známky používání a skladování.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 808


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Ithaca Gun Company, Fall Creek, USA
 • Model, vzor Featherlight model 37
 • Ráže 20/76
 • Hmotnost 2680 g
 • Délka 70 cm
 • Délka hlavně 120 cm
 • Zásobník 3(4) +1
 • Stav 1
 • Povrch 95%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne
 • Zahrdlení FULL

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.