Brokovnice Smith&Wesson Eastfield Model 916-A 12/76

Brokovnice Smith&Wesson Eastfield Model 916-A 12/76

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem.

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Firma Smith&Wesson se ale nezabývala jen výrobou revolverů. Její odvětvím je i výroba brokovnic. Firma Smith&Wesson koupila od firmy Noble Manufacturing Co. patenty a nástroje na výrobu brokovnic v ráži 12  a tak v roce 1972 přišla na trh s modelovou řadou 916. Z této modelové řady se vyráběly modely 916, 916-A a 916-T. Později byla uvedena na trh nová modelová řada 3000 vycházející z konstrukce brokovnice Remington 870.

Tato brokovnice Smith&Wesson Eastfield Model 916-A je v ráži 12/76. Hlaveň této brokovnice Smith&Wesson Eastfield Model 916-A má cylindrické zahrdlení. U této brokovnice jsou specifická mířidla. Oproti klasické kuličce je zde osazena pevná listová muška a výškově i stranově stavitelné hledí. Tato brokovnice Smith&Wesson Eastfield Model 916-A pracuje na systému pump-action. Trubkový zásobník pod hlavní má kapacitu 7 nábojů. Tato brokovnice Smith&Wesson Eastfield Model 916-A je ve velmi zachovalém stavu. Je ideální na obranu, či relaxační střelbu a „vyžití“ na střelnici.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 807


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith&Wesson, Springfield, Massechutes, U.S.A
 • Model, vzor Eastfield Model 916-A
 • Ráže 12/76
 • Hmotnost 3040 g
 • Délka 51 cm
 • Délka hlavně 102 cm
 • Zásobník 7+1
 • Stav 1
 • Povrch 100%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.