Broková kozlice TOZ 34 12/70

Broková kozlice TOZ 34 12/70

Další obrázky

Popis

Ruská továrna Tulsky Oružejny Zavod (TOZ) byla založena roku 1712 carem Petrem I. Velikým. 

Z historického hlediska továrna TOZ vyrobila velké množství armádních i civilních zbraní. Za dob panování cara Petra I. Velikého se do této továrny osazovaly tehdy nejmodernější zařízení na výrobu zbraní. Brzy tato továrna dosáhla své slávy a v roce 1720 již dokázala vyrobit 22 tisíc kusů různých zbraní. Od roku 1749 začala masově produkovat i chladné zbraně. Koncem 18. století se zde začaly prosazovat rytiny na zbraních a vznikalo mnoho nových nápadů a návrhů. Pro zajímavost možno zmínit jména jako Ivan Pushkin, Ivan Lialin a Ivan Pauline.

   V 19. století se stala továrna TOZ jednou z nejlepších zbrojovek v Evropě. V roce 1897 začala výrobou slavné pušky Berdan. Vznikaly i další různé modely a kombinované zbraně, včetně brokovnic. Ve výrobě hlavní, kde se používala technologie Damaškové oceli, se proslavil i pan Mosin. V roce 1910 začaly vznikat různé experimentální modely. Jedním z nich byl i kulomet Maxim. V roce 1920 se začala vyrábět karabina NK-8,2 konstruktéra Kochetova. Dále následovaly i malorážky TOZ 1,2,7,8 a 10. Roku 1927 bylo zřízeno konstruktérské oddělení. V roce 1939 konstruktér Fedor Vasilievich Tokarev vytvořil samonabíjecí pušku SVT-38,  která má společně s puškou M1 Garand čestné místo na poli samonabíjecích pušek 2. světové války.

                Továrna Tula byla během druhé světové války pro Sověty strategicky důležitá. Jednak k ní byl přístup po řece Upa, a za druhé do této továrny vedlo velké množství železnic. Během operace Barbarossa, kdy se 2. německá pancéřová divize dostala na několik kilometrů od továrny v Tule, byli Sověti donuceni evakuovat továrnu a přesunout ji do Iževského Mechaničeského zavodu. Zde bylo vyrobeno též několik druhů zbraní, které jsou dnes mezi sběrateli velmi ceněny. Továrna v Tule funguje dodnes a vyrábí široké množství zbraní nejen pro armádu, ale i pro civilní trh. 

               Jedním z velmi slavných výrobků jsou i tulské brokové kozlice. Broková kozlice TOZ 34 je jedním z nich. Vyniká velmi kvalitním zpracováním a masívními zámky, kde jeden zámek blokuje pohyb hlavní vertikálně a dva blokové zámky pohyb horizontální. Jedná se o velmi spolehlivé uzamčení, které tvoří brokovnici TOZ 34 velmi bezpečnou. Baskule brokové kozlice TOZ 34 je v nerezovém provedení zdobeném rytinami. Broková kozlice TOZ 34 je vybavena vytahovačem a  dvouspoušťovým mechanismem s výstražníky napnutého bicího ústrojí v její horní části. Hlavně brokové kozlice TOZ 34 mají poloviční zahrdlení dole a plné nahoře. Pažba je v provedení s lícnicí. Tato broková kozlice TOZ 34 je ve velmi zachovalém stavu, pouze pažba nese oděrky vzniklé skladováním. Chromovaný vývrt je zrcadlově lesklý.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 804


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Tulskij oružjenyj zavod SSSR
 • Model, vzor TOZ 34
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3060 g
 • Délka 112 cm
 • Délka hlavně 72 cm
 • Rok výroby 1970
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.