Broková dvojka Simson 35/70 16/70

Broková dvojka Simson 35/70 16/70

Další obrázky

Popis

Suhlská klasika v perfektním stavu.

V roce 1854 bratři Lob a Mosses Simsonovi zakoupili jednu třetinu kovárny v německém Suhlu. V roce 1856 již vznikla firma Simson&Company, která se v následujících letech stala velkou kovozpracující firmou, vyrábějící zejména dělové hlavně.

V roce 1871 byla výroba modernizována zavedením parních strojů a rozšířena o výrobu jízdních kol. Během I. světové války vyráběla pušky Mauser 98 a po ní se firma podílela na výrobě pistolí P.08 . Dále na opravách pušek Mauser 98 a kulometů MG 08. V letech 1920 zahájila firma výrobu kapesní pistole a poté výrobu automobilů. Rodina Simsonů musela v roce 1936 uprchnout z nacistického Německa. Firma byla nadále 2 x přejmenována a v období DDR byla značka Simson používána pro malé motocykly.

Jedním z výrobních programů byla již od prvopočátku i výroba vysoce kvalitních loveckých pušek a brokovnic. Ty měly a mají na celém světě díky své kvalitě velmi vysokou reputaci. V letech 1949 – 1955 kdy se firma navrátila k používání názvu Simson, se firma jmenovala Simson&Comp. S.A.G. Awtowelo Suhl. Později byly zbraně značeny Simson Suhl, dále také Fortuna nebo Meva. Tato výroba byla později sloučena do státního podniku VEB Ernst Thalmann Werk Suhl a přetrvala až do pádu berlínské zdi. Brokové dvojky Simson model 35/70 se vyráběly desetiletí a navazovaly na předválečný model 35. Jejich provedení se lišila drobnými detaily, tvarem a umístěním výstražníků nebo rytinami. Hlavňový svazek je vyráběn tradičně jako demi blok. Z této éry pochází i tato broková dvojka. Byla vyrobena v roce 1978 na export do SRN pro obchod  Waffen Eblen ve Stuttgartu.  Baskule brokové dvojky Simson model 35/70 má design kaleného povrchu s arabeskovou rytinou, uzamčení je systémem Greener, bicí ústrojí Anson&Deeley, pojistka není automatická, vytahovač nábojnic je společný. Zahrdlení obou hlavní je tříčtvrtinové a nelze z nich střílet jednotnou střelu. Pažba brokové dvojky Simson model 35/70 je v provedení s lícnicí. Zbraň je v mírně nošeném stavu, vývrty hlavní jsou jako zrcadlo a nepoškozené, uzamčení svazku je naprosto pevné bez nejmenší vůle. Zbraň nevykazuje stopy opotřebení střelbou. V takto zachovalém stavu se tyto dvojky Simson model 35/70 objevují zřídkakdy. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

7 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3607

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Simson Suhl DDR
 • Model, vzor 35/70
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 2900 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 72 cm
 • Rok výroby 1978
 • Stav 1
 • Povrch 89 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá
 • Zahrdlení 3/4, 3/4

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.