Broková dvojka Sauer model VIII 16/70

Broková dvojka Sauer model VIII 16/70

Další obrázky

Popis

Legendární broková dvojka Sauer pro myslivost s hlavněmi Krupp v zánovním stavu.

Firma J.P.Sauer&Sohn GmbH byla založena v roce 1751 v německém Suhlu. Jedná se o nejstarší německou zbrojovku. Její výroba byla zaměřena původně na výrobu loveckých pušek a pistolí. Od roku 1881 započala firma Sauer&Sohn spolupráci s Friedrichemn Kruppem. V roce 1870 obdržela firma první velkou objednávku na 100 000 pušek. V roce 1918 se firma vrátila k výrobě loveckých zbraní. Po skončení 2. světové války, v roce 1951 rodina přesídlila do SRN do Eckenforde.

Ve východním Německu se však zbraně pod značkou Sauer vyráběly ještě v padesátých létech, než došlo k pochopitelnému soudnímu sporu mezi VEB Simson a Suaerovými. Proto také tyto zbraně vyráběné v NDR po tomto sporu mají shodný design, ale již nesou označení Simson, Fortuna, Meva apod. tak, jak se měnil název státního podniku v NDR.

V padesátých létech byly velmi oblíbeny modely brokových dvojek Sauer, zejména model VIII, který se vyráběl v různých modifikacích, např. Fox, Kim nebo Royal. Tyto modely se liší drobnými vylepšeními, jako je tvar lišty, styl rytin apod. Společným hlavním znakem ale zůstává rovný přechod baskule pažba. Obliba brokových dvojek Sauer přetrvala až dodnes díky jejich preciznímu zpracování a kvalitě použitých materiálů. Tato broková dvojka, vyrobená v  roce 1968, Sauer&Sohn model VIII je klasického systému Anson&Deeley s uzamčením systému Greener. Baskule s rytinami na motivy vodního ptactva nese design kalené oceli s šeděným povrchem. Na bocích baskule brokové dvojky Sauer model VIII jsou umístěny výstražníky nabité zbraně. Hlavňový svazek brokové dvojky Sauer model VIII, vyráběný tradičně jako demi blok, má společný vytahovač a rovnou lištu. Zahrdlení pravé hlavně je poloviční, levé plné. Pažba brokové dvojky Sauer model VIII je v ořechovém provedení středně hnědého odstínu a je opatřena lícnicí a pevnou plastovou botkou originál Sauer. Vývrty hlavní jsou zrcadlové. Svazek nemá v baskuli sebemenší vůle. Baskule i hlavňový svazek této brokové dvojky Sauer model VIII nemají patinu, jsou jako nové. Tato broková dvojka Sauer model VIII nevykazuje stopy opotřebení.  Zbraň byla krátce nošena, bylo z ní vystřeleno málo ran a byla dlouho uložena. Jistě potěší milovníky kvalitních značkových dvojek svým provedením, nízkou hmotností a zejména více než zachovalým stavem. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 3606


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce J.P. Suer&Sohn GmbH Eckenforde SRN
 • Model, vzor VIII
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 2890 g
 • Délka 111 cm
 • Délka hlavně 72 cm
 • Rok výroby 1968
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá
 • Zahrdlení 1/2 a plné

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.