Broková kozlice Mercury Light 12/70

Broková kozlice Mercury Light 12/70

Další obrázky

Popis

Lehká, spolehlivá, atraktivní značková broková kozlice v krásném stavu.

Historie italské rodiny Tanfoglio sahá až do roku 1900, kdy se otec Giuseppeho Tanfoglia věnoval úpravě brokovnic a jejich zamykání. Prvním významným mezníkem bylo založení firmy SATA roku 1948 a její spojení s rodinou Sabatti, čímž vznikla produkce součástek brokovnic pro všechny výrobce zbraní sídlících v Tropmia Valley. Roku 1953 firma SATA začala vyrábět první pistole v ráži 6.35 a .22lr. O pár let později se k nim přidala i výroba brokových kozlic. Na konci roku 1960 společnost SATA ukončila svoji produkci. Guiseppe Tanfoglio založil společnost, která nesla jeho jméno. Výrobu brokovnic a příslušenství k nim přenechal Tanfoglio rodině Sabatti a dále se věnoval pistolím. Antonio Sabatti, který pocházel z rodiny slavných puškařů vyrábějících křesadlové pistole, jejíž kořeny sahají do počátku 17. století založil se svými potomky novou společnost. Tato společnost si vydobyla jedno z předních postavení ve výrobě loveckých a sportovních zbraní na světě. Jeho vnoučata Emanuela, Antonio a Marco vedou společnost Sabatti dodnes. V osmdesátých a devadesátých letech firma úspěšně expandovala i na americký trh prostřednictvím amerického dovozce Churchill by Kassnar sídlícím v Harrisburgu v Pensylvánii. Ten se specializoval na dovoz právě těchto italských a španělských zbraní Zabala Hermanos do USA. Tato značka Churchill by Kassnar byla prodána v roce 1989 firmě Ellet Brothers distributors.

Pro německý trh, resp. německý velkoobchod Frankonia Jagd vyráběla firma Sabatti brokovnice pod označením Mercury. Tato broková kozlice Mercury Light  je jednou z nich. Byla vyrobena v roce 2006. Baskule brokové kozlice Mercury Light je vyrobena z lehké slitiny. Proto je v jejím čele osazen ocelový roznášecí pásek přes zápalníky, stejně jako toto řeší Beretta u modelu Ultra Light. Povrch baskule kryje černý matný elox s decentním zdobením v bílé barvě. Broková kozlice Mercury Light disponuje volitelnou jednospouští, jazýček spouště je v lesklém chromu. Pažba je v provedení bez lícnice z krásného ořechu, botka je nalepena pouze tenká kožená a lze ji kdykoliv nahradit jinou podle potřebné délky pažby. Hlavňový svazek brokové kozlice Mercury Light je osazen v baskuli pomocí předního kloubu, typického pro Sabatti a uzamčen příčným spodním klínem typu Blitz. Na dně baskule je pod klínem vlevo umístěn krátký jazýček vypouštění natažené páky pro delší skladování rozložené zbraně, ostatně jako u všech moderních brokovnic s tím, že tyto konstrukční prvky se odlišují. Hlavňový svazek vyráběný jako monoblok má společný vytahovač, který by se dal přičíst na mínusový účet zbraně, ovšem klasická konstrukce předpažbí Sabatti společně s baskulí z lehkých slitin předpovídají zbrani velmi dlouhou životnost právě bez namáhaných konstrukčních prvků vyhazovačů. Hmotnost zbraně je 2800 gramů a to je silný trumf. Je to opravdu o půl kilogramu méně než u běžných kozlic a toto je již skutečně znát. Vrtání horní hlavně je 18,5 mm, spodní 18,4 mm. Hlavně jsou spojeny středovou ventilovanou lištou, horní lišta šíře 8 mm je taktéž ventilovaná. Zahrdlení jsou výměnná. Spodní je čtvrtinové, horní poloviční. Další zahrdlení se dají zakoupit na internetu, je však nutné hledat Choke Sabatti, nikoliv Mercury.

Tato broková kozlice Mercury Light je ve velice zachovalém stavu, čelo baskule nenese otlaky od nábojnic, pažba je nepoškozená, chromované vývrty jsou jeden velký lesk, uzamčení je samozřejmě bez sebemenší vůle. Zbraň je vhodná jak pro lov, tak pro sportovní disciplíny a je taktéž velmi vhodná i pro ženy díky své velmi nízké hmotnosti. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

23 700 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2993

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Sabatti Gardone Val Trompia Brescia Itálie
 • Model, vzor Mercury Light
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 2800 g !
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 71 cm
 • Rok výroby 2006
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlové
 • Zkušební značka C.I.P. ano
 • Zahrdlení dole 1/4, nahoře 1/2

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.