Broková kozlice Sabatti 12/70

Broková kozlice Sabatti 12/70

Další obrázky

Popis

Zámková broková kozlice s polovičním a plným zahrdlením a jednospouští.

Italská broková kozlice Sabatti za vynikající cenu. Historie italské rodiny Tanfoglio sahá až do roku 1900, kdy se otec Giuseppeho Tanfoglia věnoval úpravě brokovnic a jejich zamykání. Prvním významným mezníkem bylo založení firmy SATA roku 1948 a její spojení s rodinou Sabatti, čímž vznikla produkce součástek brokovnic pro všechny výrobce zbraní sídlících v Tropmia Valley. Roku 1953 firma SATA začala vyrábět první pistole v ráži 6.35 a .22lr. O pár let později se k nim přidala i výroba brokových kozlic. Na konci roku 1960 společnost SATA ukončila svoji produkci. Guiseppe Tanfoglio založil společnost, která nesla jeho jméno. Výrobu brokovnic a příslušenství k nim přenechal Tanfoglio rodině Sabatti a dále se věnoval pistolím. Antonio Sabatti, který pocházel z rodiny slavných puškařů vyrábějících křesadlové pistole, jejíž kořeny sahají do počátku 17. století založil se svými potomky novou společnost. Tato společnost si vydobyla jedno z předních postavení ve výrobě loveckých a sportovních zbraní na světě. Zbraně byly označovány též FIAS, Fabrica Italiana Armi Sabatti. Jeho vnoučata Emanuela, Antonio a Marco vedou společnost Sabatti dodnes. V osmdesátých a devadesátých letech firma úspěšně expandovala i na americký trh prostřednictvím amerického dovozce Churchill by Kassnar sídlícím v Harrisburgu v Pensylvánii. Ten se specializoval na dovoz právě těchto italských a španělských zbraní Zabala Hermanos do USA. Tato značka Churchill by Kassnar byla prodána v roce 1989 firmě Ellet Brothers distributors.

Tato brokovnice Sabbati pochází z roku 1966. Byla to zlatá éra předhánění se výrobců mezi sebou v lepším uzamykání, designu, bezpečnosti, hmotnosti, spolehlivosti a boji o zákazníka. Brokovnice Sabatti s bočními zámky byly symbolem honosnosti a proto také byly vyhledávaným artiklem mezi lovci na celém světě. Provedení vždy podtrhovaly krásné pažby, stejně jako u této kozlice. Hlavňový svazek je v baskuli uzamčen systémem dvojitý Purdey, je již moderně usazen v kloubu a je vyroben jako monoblok. Lišta svazku je ventilovaná, zahrdlení hlavní je poloviční a plné.

Spoušťové ústrojí brokové kozlice Sabbati je typu nevolitelná jednospoušť, pojistka není automatická a zbraň disponuje vyhazovači. Při rozborce zbraně je nutné vyhazovače stlačit nadoraz ke svazku a baskuli suvným pohybem směrem vzad vytáhnout. Jedná se o krásnou a zachovalou brokovnici, která rozhodně nikomu ostudu na lovu neudělá. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2779


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce FIAS Sabatti Gardone Val Trompia Brescia Itálie
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3400 g
 • Délka 116 cm
 • Délka hlavně 70 cm
 • Rok výroby 1966
 • Stav 1
 • Povrch 93 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano
 • Zahrdlení 1/2 a plné

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.