Broková dvojka Darne 12/65

Broková dvojka Darne 12/65

Další obrázky

Popis

Francouzská rarita.

První pušky Regis Darne pocházejí z výroby této firmy v roce 1881. Vyznačovaly se odlišným patentovaným uzamykáním s rotačním závěrem a pevnými hlavněmi. Vyráběly se modely C2,C3 a C4. Brokovnice Darne s odsuvným závěrem, tak jak je známe dnes, byly vyvinuty v roce 1897. Do roku 1902 byly hlavňové svazky vyráběny jako demibloky a od roku 1902 jako monobloky. Ty již byly značeny jako modelové řady Halifax, R, P, V nebo A. V roce 1915 získala společnost licenci na výrobu kulometů Lewis. Zpočátku jich vyráběla pouze 5 denně, ale do konce první světové války jich vyrobila přes 3200 ks. Ve vývoji vojenských zbraní firma pokračovala vývojem kulometu Darne a výroba přetrvala až do druhé světové války. Po válce výroba loveckých zbraní pokračovala s malými přestávkami a v roce 1981 společnost zakoupil Paul Bruchet. Některé zbraně z této doby tak nesou i jeho jméno. V roce 1986 zakoupil Bruchet i značku Darne. Ve výrobě zbraní pokračuje jeho syn Herve Bruchet. Vyrábí zajímavé dvojáky ve velkých tropických rážích a v zakázkových provedeních stále na základě původního systému Darne.

Závěr brokové dvojky Darne je uzamykán ozubem zapadajícím do výřezu v čepu umístěného mezi hlavněmi nad společným vyhazovačem. Tento ozub je ovládán pákovým systémem, který zároveň natahuje přímoběžné zápalníky. Ty se spouští pomocí dvou kolíků uložených v pouzdře závěru. Závěr brokové dvojky Darne lze vyjmout z vodících drážek po stlačení pojistky v jeho spodní zadní části, která umožní posun páky mírně směrem vpřed bez pohybu závěru. Tím dojde k uvolnění spodního ozubu a závěr lze vysunout směrem vzad.

Tato broková dvojka Darne odpovídá provedení z roku 1897 – 1902. Na svůj věk je velmi zachovalá, vývrty jsou lesklé. Závěr je zmatnělý, levá spoušť má závadu ve spoušťovém kohoutu. Pažba s lícnicí je nepoškozená. Dvojka Darne je nabízena jako zbraň pro sběratelské účely a případnou tormentaci si musí zákazník zajistit sám. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2674


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Regis Darne St. Etienne Francie
 • Model, vzor Darne
 • Ráže 12/65
 • Hmotnost 2905 g
 • Délka 109 cm
 • Délka hlavně 70 cm
 • Rok výroby 1897 - 1902
 • Stav 2
 • Povrch 79 %
 • Vývrt lesklé
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.