Broková kozlice Simson model 100E 12/70

Broková kozlice Simson model 100E 12/70

Další obrázky

Popis

Zajímavý model suhlské klasiky v trapovém provedení.

V roce 1854 bratři Lob a Mosses Simsonovi zakoupili jednu třetinu kovárny v německém Suhlu. V roce 1856 již vznikla firma Simson&Company, která se v následujících letech stala velkou kovozpracující firmou, vyrábějící zejména dělové hlavně.

V roce 1871 byla výroba modernizována zavedením parních strojů a rozšířena o výrobu jízdních kol. Během I. světové války vyráběla pušky Mauser 98 a po ní se firma podílela na výrobě pistolí P.08 . Dále na opravách pušek Mauser 98 a kulometů MG 08. V letech 1920 zahájila firma výrobu kapesní pistole a poté výrobu automobilů. Rodina Simsonů musela v roce 1936 uprchnout z nacistického Německa. Firma byla nadále 2 x přejmenována ( Mewa, Fortuna) a v období DDR byla značka Simson používána pro malé motocykly.

Jedním z výrobních programů byla již od prvopočátku i výroba vysoce kvalitních loveckých pušek a brokovnic. K nim se řadí i tato broková kozlice Simson Suhl model 100E v ráži 12/70. Byl představen v roce 1974 a jako jeho hlavní přednosti byly uváděny: kompaktní skelet baskule s minimální citlivostí na poškození, axiální pažbový šroub eliminující uvolnění baskule od pažby při námaze, extrémních teplotách nebo vysoké vlhkosti, vyšší pevnost uzamykacích ozubů dovolující vyšší tlakovou zkoušku, masivní provedení a speciální tvarování ventilované lišty, umístění mezihlavňové lišty pouze v polovině délky eliminující mezihlavňovou korozi, spojení hlavní pomocí monobloku a pájení stříbrem, hluboké brynýrování, zakázkové provedení pažby s rybím hřbetem pro rychlejší nahození do ramene a v neposlední řadě nevolitelná jednospoušť. Baskule kozlice Simson Suhl model 100E je opatřena bohatými loveckými rytinami a její povrchová úprava je uvedena do podoby leštěné oceli se šeděným povrchem. Hlavňový svazek brokové kozlice Simson Suhl model 100E je do baskule uchycen pomocí háku a dvou uzamykacích ozubů systémem  Blitz. Hlavňový svazek má dělené vyhazovače. Pažba této brokové kozlice Simson Suhl model 100E je vyrobena z kvalitního ořechového dřeva, v místě úchopu je opatřena strojí rytinovou řezbou a je v provedení bez lícnice. Zbraň je ve velmi zachovalém stavu, více nošená, má dobovou patinu, minimálně střílená. Uzamčení nemá sebemenší vůle, vývrty hlavní jsou zrcadlové. V západoněmecké literatuře z přelomu šedesátých a sedmdesátých let se dočteme, že se jedná o zbraně tak kvalitně zpracované, že jim žádný puškař nemá co vytknout. Na sedmdesátá léta více než pochvala. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2656


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Simson Suhl NDR
 • Model, vzor 100E
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3300 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 71 cm
 • Rok výroby 1979
 • Stav 2
 • Povrch 86 %
 • Vývrt zrcadlové
 • Zkušební značka C.I.P. ano
 • Zahrdlení dole 1/2, nahoře plné

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.