Broková kozlice Merkel 12/70

Broková kozlice Merkel 12/70

Další obrázky

Popis

Originální předválečný Merkel !

Historie firmy Merkel sahá do roku 1490. Tehdy se tato firma zabývala výrobou hlavní a to převážně z damaškové oceli. Vlastní společnost Bratři Merklové Suhl byla založena Albertem Oskarem, Karlem Paulem a Gebhardem Merklem v roce 1898 v Suhlu. Od roku 1905 se firma zabývala výrobou loveckých kozlic. V roce 1907 Albert z firmy odešel. V roce 1930 si nechala firma zaregistrovat ochrannou známku Bock pro dvouhlavňové brokovnice typu kozlice. Tento výraz se ostatně v německém jazyce užívá dodnes. V roce 1933 zemřel Gebhardt. V roce 1938 převzali vedení firmy Adolf Schade a Ernst Merkel. Karl Paul zemřel v roce 1942. V té době firma vyráběla různá zařízení pro válečný průmysl a výroba loveckých zbraní byla zastavena. Po válce byla výroba pod vedením Adolfa Schadeho, syna Karla Paula obnovena se 125 zaměstnanci namísto původního počtu 350 zaměstnanců. V roce 1948 vyráběla firma se 165 zaměstnanci přibližně 1000 pušek ročně. V této době byla firma znárodněna. V roce 1950 došlo ke změně názvu na Mewa bratři Merklové Suhl, později tyto firmy, i Simson apod. sdružoval národní podnik Ernst Thallmann Werk Suhl. V té době si bylo socialistické vedení dobře vědomo potřebných deviz a tak se výroba rozšířila a vysoká výrobní kvalita byla nadále dodržována. Z této doby pochází i legenda model 203E. Zbraně byly distribuovány do více než 70 zemí světa.

V porevolučním období byl upraven název na Suhler Jagd und Sportwaffen GmbH využívající nadále značku Merkel a v roce 2003 převzala společnost firma Heckler&Koch. Značka a výrobní program však zůstaly nadále nezměněny a to i při prodeji firmě Carcal Internacional LLC z Abu Dhabi v roce 2007. Firma vyrábí dodnes luxusní lovecké zbraně jako například model Helix využívající inovativního otočného závěru.

Tato broková kozlice Merkel pochází z předválečné výroby v roce 1936. Jednalo se o období, kdy se firma Merkel připravovala na světovou loveckou výstavu Grand Prix v Paříži v roce 1937, kde poté dosáhla vysokého ocenění. V té době vyvážela své zbraně do celého světa včetně Jižní Ameriky a po světě měla také mnoho filiálek. Předválečná výroba byla ukončena 3. 4. 1945 v 8:30. Tato broková kozlice Merkel představuje předchůdce modelové řady 200. Baskule je v ocelovém šeděném provedení. Uzamčení je provedeno zajímavým systémem dvojitý Greener, je bez sebemenší vůle. Zbraň disponuje vyhazovači a není ještě vybavena výstražníky na bocích baskule. Hlavňový svazek má pevnou lištu. Ořechová pažba má pevnou botku a je v provedení s lícnicí. Zbraň je ve velmi zachovalém stavu, černění je nepoškozené, horní vývrt je lehce zmatnělý. Jedná se o model, který je zřídkakdy k vidění a ocení jej zejména sběratelé značky Merkel. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2647


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Waffenfabrik Gebrüder Merkel Suhl Německo
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3020 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 72 cm
 • Rok výroby 1936
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt lesklý
 • Zkušební značka C.I.P. ano
 • Zahrdlení dole1/4, nahoře 1/2

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.