Broková dvojka Simson Suhl model 35/70 16/70

Broková dvojka Simson Suhl model 35/70 16/70

Další obrázky

Popis

Suhlská klasika ve výborném stavu za výbornou cenu.

V roce 1854 bratři Lob a Mosses Simsonovi zakoupili jednu třetinu kovárny v německém Suhlu. V roce 1856 již vznikla firma Simson&Company, která se v následujících letech stala velkou kovozpracující firmou, vyrábějící zejména dělové hlavně.

V roce 1871 byla výroba modernizována zavedením parních strojů a rozšířena o výrobu jízdních kol. Během I. světové války vyráběla pušky Mauser 98 a po ní se firma podílela na výrobě pistolí P.08 . Dále na opravách pušek Mauser 98 a kulometů MG 08. V letech 1920 zahájila firma výrobu kapesní pistole a poté výrobu automobilů. Rodina Simsonů musela v roce 1936 uprchnout z nacistického Německa. Firma byla nadále 2 x přejmenována a v období DDR byla značka Simson používána pro malé motocykly.

Jedním z výrobních programů byla již od prvopočátku i výroba vysoce kvalitních loveckých pušek a brokovnic. K nim se řadí i tato broková dvojka Simson Suhl model 35/70 v ráži 16/70. Hlavňový svazek je vyroben z kvalitní hlavňové oceli, jak je na hlavni uvedeno. Uprostřed hlavňového svazku této brokové dvojky Simson Suhl model 35/70 se nachází lišta, na jejímž konci je osazena broková muška. Baskule je opatřena loveckými rytinami a její povrchová úprava je uvedena do podoby kalené oceli. Na bocích se nacházejí výstražníky nataženého bicího ústrojí systému Anson&Deeley. Hlavňový svazek brokové dvojky Simson Suhl model 35/70 je do baskule uchycen pomocí dvou uzamykacích ozubů a dále je uzamčen systémem Greener. Tuhost uzamčení doplňují boční zámky na baskuli. Hlavňový svazek má společný vytahovač pro obě hlavně, pojistka je automatická. Pažba této brokové dvojky Simson Suhl model 35/70 je vyrobena z kvalitního ořechového dřeva, v místě úchopu je opatřena strojí rytinovou řezbou a na levé straně má lícnici. Pažba má pouze několik oděrek, není rozlezlá ani prasklá, botka je originální. Zbraň je v zachovalém stavu, uzamčení je pevné, hlavně jsou zrcadlově lesklé. Tato broková dvojka Simson Suhl model 35/70 je velice kvalitně zpracovanou zbraní, která si udržuje svoji hodnotu nejen díky oblíbené značce. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2554


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce VEB Ernst Thalmann Suhl NDR
 • Model, vzor 35/70
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 2960 g
 • Délka 111 cm
 • Délka hlavně 70 cm
 • Rok výroby 1965
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.