Broková kozlice Simson model 80 E 16/70

Broková kozlice Simson model 80 E 16/70

Další obrázky

Popis

Suhlská nestárnoucí kvalita bez vůlí se zrcadlovými vývrty za vynikající cenu.

V roce 1854 bratři Lob a Mosses Simsonovi zakoupili jednu třetinu kovárny v německém Suhlu. V roce 1856 již vznikla firma Simson&Company, která se v následujících letech stala velkou kovozpracující firmou, vyrábějící zejména dělové hlavně.

V roce 1871 byla výroba modernizována zavedením parních strojů a rozšířena o výrobu jízdních kol. Během I. světové války vyráběla pušky Mauser 98 a po ní se firma podílela na výrobě pistolí P.08 . Dále na opravách pušek Mauser 98 a kulometů MG 08. V letech 1920 zahájila firma výrobu kapesní pistole a poté výrobu automobilů. Rodina Simsonů musela v roce 1936 uprchnout z nacistického Německa. Firma byla nadále 2 x přejmenována ( Mewa, Fortuna) a v období DDR byla značka Simson používána pro malé motocykly.

Jedním z výrobních programů byla již od prvopočátku i výroba vysoce kvalitních loveckých pušek a brokovnic. K nim se řadí i tato broková kozlice Simson Suhl model 80 E v ráži 16/70. Vychází z modelové řady 80. E jako ejector značí provedení s vyhazovači a modely 84 byly zdobeny rytinami s ornamenty a loveckými motivy. Hlavňový svazek je vyroben z kvalitní hlavňové oceli, jak je na hlavni uvedeno.  Baskule brokové kozlice Simson model 80 E je opatřena jednoduššími rytinami, jak je výše uvedeno a její povrchová úprava je uvedena do podoby leštěné oceli se šeděným povrchem s kaleným nádechem. Hlavňový svazek brokové kozlice Simson Suhl model 80E je do baskule uchycen pomocí dvou uzamykacích ozubů systémem Kersten a dále je ještě uzamčen masívním ozubem ve spodním okénku baskule. Hlavňový svazek má dělené vyhazovače. Pojistka není automatická. Na stranách baskule se nacházejí výstražníky nabité zbraně. Pažba této brokové dvojky Simson Suhl model 80E je vyrobena z kvalitního ořechového dřeva, v místě úchopu je opatřena strojí rytinovou řezbou a na levé straně má lícnici. Zbraň je v zachovalém stavu, více nošená než střílená. Uzamčení nemá sebemenší vůle, vývrty hlavní jsou zrcadlové. V západoněmecké literatuře z přelomu šedesátých a sedmdesátých let se dočteme, že se jedná o zbraně tak kvalitně zpracované, že jim žádný puškař nemá co vytknout. Na sedmdesátá léta více než pochvala. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2494


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce VEB Ernst Thalmann Suhl NDR
 • Model, vzor 80 E
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 3070 g
 • Délka 112 cm
 • Délka hlavně 70 cm
 • Rok výroby 1962
 • Stav 2
 • Povrch 89 %
 • Vývrt zrcadlové oba
 • Zkušební značka C.I.P. německá
 • Zahrdlení 3/4 dole plné nahoře

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.