Broková dvojka Bayard 16/70

Broková dvojka Bayard 16/70

Další obrázky

Popis

Legendární Bayard s pětinásobným uzamčením a hlavněmi 75 cm od Henriho Piepera.

Henri Pieper se narodil 30. 10. 1840 ve Vestfálském městě Soest. Zde a v Warsteinu absolvoval technické vzdělání. V roce 1859 emigroval do Belgie, kde se po svatbě usadil v Lutychu (Liege). V Bayardově ulici č. 12 si v roce 1866 otevřel dílnu a založil společnost Anciens Etablissements Pieper. V roce 1870 rozšířil dílnu a zakoupil továrnu na výrobu hlavní v Nessonvaux. Hlavní částí výroby byla výroba zbraní především na export. Ty si získaly velkou oblibu díky své kvalitě a přijatelné ceně. V roce 1877 se stal členem asociace výrobců zbraní v Liege společně s výrobci Jules Ancion, bratry Dumoulinovými, Josephem Janssenem, Frésartem, Laloux&Co., Somonisem a bratry Nagantovými za účelem získávání vládních zakázek. Kromě výroby pušek a revolverů započal v roce 1897 s výrobou jízdních kol a automobilů. Henri podal 69 patentů a nechal si registrovat desítky obchodních značek. Po jeho smrti 23.8. 1898 převzal továrnu jeho syn Nicolas a jeho druhý syn Henri převzal vedení továrny na výrobu hlavní v Nessonvaux. Nicolas poté spolupracoval s Warnantem a Bergmanem a započal výrobu automatických pistolí. V roce 1905 byla firma přejmenována na továrnu automatických zbraní Nicolas Pieper. Nicolas zemřel v roce 1933. Společnost na trhu působila do roku 1957.

Broková dvojka Bayard pochází z počátku 20. století. V dobových velkoobchodních katalozích je zmiňována jako zbraň nové konstrukce určená pro střelbu bezdýmným prachem s hlavněmi oceli Bayard vyráběnými jako Demi Bloc, zaručujícími pevné uzamčení a dlouhou životnost. Henri uváděný jako vynálezce Mono Bloku zpočátku tento systém využíval u svých zbraní, ale záhy se vrátil k tradiční výrobě Demi Bloků. Od počátku 20. století se výrobci brokovnic předháněli v množství uzamykacích prvků brokových dvojek. Toto přetrvalo i v pozdějších letech a proto má tato dvojka Bayard pětinásobné uzamčení. Uzamčení svazku je provedeno pomocí dvou klasických spodních háků, dále kulatým příčným klínem systému Greener doplněného ozubem a uzamčením systému Purdey a bočními šikmými dosedacími zámky, které zvyšují stranovou pevnost. Výroba těchto dvojek přetrvala až do poválečných let. Baskule této dvojky Bayard je v provedení bez rytin s designem kaleného povrchu. Pažba je v provedení bez lícnice. Tato broková dvojka Bayard je opatřena vytahovači a automatickou pojistkou. Hlavně jsou zrcadlově lesklé, mají délku 75 cm !, zahrdlení pravé hlavně je poloviční, levé plné. Uzamčení svazku v baskuli je naprosto pevné, bez vůlí. Na svoje stáří je zbraň výborně zachovalá, je plně funkční a nepoškozená. Jistě potěší milovníky belgických dvojek, obzvláště z druhoválečného období. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2459


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce La société anonyme des Anciens Etablissements Pieper D'abord à Liège et Nessonvaux (1905-1907) puis rue Petite Foxhalle à Herstal (1907-1957).
 • Model, vzor Bayard
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 2500 g !
 • Délka 116 cm
 • Délka hlavně 75 cm !
 • Rok výroby 1948
 • Stav 1
 • Povrch 90 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. nemá, zajistíme za 800,-Kč
 • Zahrdlení pravé poloviční, levé plné

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.