Broková dvojka Merkel 47 12/70

Broková dvojka Merkel 47 12/70

Další obrázky

Popis

Historie firmy Merkel sahá do roku 1490. Tehdy se tato firma zabývala výrobou hlavní a to převážně z damaškové oceli. 

Vlastní společnost Bratři Merklové Suhl byla založena Albertem Oskarem, Karlem Paulem a Gebhardem Merklem v roce 1898 v Suhlu. Od roku 1905 se fir,ma zabývala výrobou loveckých kozlic. V roce 1907 Albert z firmy odešel. V roce 1930 si nechala firma zaregistrovat ochrannou známku Bock pro dvouhlavňové brokovnice typu kozlice. Tento výraz se ostatně v německém jazyce užívá dodnes. V roce 1933 zemřel Gebhardt. V roce 1938 převzali vedení firmy Adolf Schade a Ernst Merkel. Karl Paul zemřel v roce 1942. V té době firma vyráběla různá zařízení pro válečný průmysl a výroba loveckých zbraní byla zastavena. Po válce byla výroba pod vedením Adolfa Schadeho, syna Karla Paula obnovena se 125 zaměstnanci namísto původního počtu 370 zaměstnanců. V roce 1948 vyráběla firma se 165 zaměstnanci přibližně 1000 pušek ročně. V této době byla firma znárodněna. V roce 1950 došlo ke změně názvu na Mewa bratři Merklové Suhl, později tyto firmy, i Simson apod. sdružoval národní podnik Ernst Thallmann Werk Suhl. V té době si bylo socialistické vedení dobře vědomo potřebných deviz a tak se výroba rozšířila a vysoká výrobní kvalita byla nadále dodržována. Z této doby pochází i legenda model 203E. Zbraně byly distribuovány do více než 70 zemí světa.

V porevolučním období byl upraven název na Suhler Jagd und Sportwaffen GmbH využívající nadále značku Merkel a v roce 2003 převzala společnost firma Heckler&Koch. Značka a výrobní program však zůstaly nadále nezměněny a to i při prodeji firmě Carcal Internacional LLC z Abu Dhabi v roce 2007. Firma vyrábí dodnes luxusní lovecké zbraně jako například model Helix využívající inovativního otočného závěru.

Jedním z velmi oblíbených a hojně exportovaných modelů loveckých zbraní za časů NDR byla i broková dvojka Merkel model 47. Její modernější verze s jednospoušťovým bicím ústrojím nesla poté název model 147. (E pak značilo vyhazovače a L nerezovou baskuli). Tato broková dvojka Merkel 47 využívá klasické bicí ústrojí Anson&Deley. Černěná baskule s designem kaleného povrchu je zdobena rytinami a výstražníky nabité zbraně jsou umístěny na bočních stranách baskule. Zahrdlení pravé hlavně brokové dvojky Merkel 47 je čtvrtinové a levé tříčtvrtinové. Samotné vrtání je o průměru 18,5 mm. Broková dvojka Merkel 47 má pažbu s lícnicí. Přesné řemeslné zpracování a lícování je patrné již při prvním uchopení zbraně. Tato broková dvojka Merkel 47 je ve stavu nové zbraně a svoji kvalitou a zejména cenou potěší jistě milovníky značky Merkel. V USA se tyto dvojky v tomto stavu běžně prodávají za 3600,- USD. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1900


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce VEB Ernst Thalmann Werk Suhl NDR
 • Model, vzor 47
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3310 g
 • Délka 108 cm
 • Délka hlavně 66 cm
 • Rok výroby 1988
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.