Broková kozlice Bretton Fair-Play 12/70

Broková kozlice Bretton Fair-Play 12/70

Další obrázky

Popis

Firma Bretton vznikla roku 1934 v St. Etienne ve Francii. Výrobní program tvořila především výroba zlamovacích zbraní s uzamykáním typu Bretton. 

Tento uzamykací systém by tvořen dopředu posuvnými hlavněmi a ovládací kličkou na boku baskule. Firma původně vyráběla zbraně ručně, až později se zavedla průmyslová výroba. Během roku 1985-1995 firma přišla na trh s novými modely ultralehkých brokovnic pod označením Fair-Play. U těchto brokovnic byl přepracován systém uzamykání, který nyní umožňuje sklopení hlavňového svazku směrem dolů. Zbraně jsou vyráběny především z lehkých slitin, které zaručují nízkou hmotnost. Roku 2000 se firma Bretton sloučila se známou firmou Gaucher a vznikla tak společnost Bretton&Gaucher.

Tato broková kozlice Bretton model Fair-Play je v ráži 12/70. Hlavně této brokovnice jsou vyrobeny z lehkých slitin, a jsou uchyceny pomocí závitu. To je velkou výhodou, jelikož si střelec sám může nadefinovat, jestli che mít např. horní hlaveň s krytím 1/1 nebo 1/2. Hlavně se mezi sebou dají kombinovat. Horní hlaveň má zahrdlení 1/1, spodní 1/2 . Ústí hlavní je opatřeno výměnnými choky. Baskule této brokové kozlice Bretton model Fair-Play je na levé straně opatřena vygravírovaným nápisem Bretton. Nachází se zde také pojistka spouští, která když se zajistí, tak na opačné straně z baskule vyjede výstražník. Na pravé straně baskule této brokové kozlice Bretton model Fair-Play je umístěna zlamovací páka. Otočením této páky o 90° směrem dolů se nabijí úderníky a dalším otočením o 90°, tedy směrem dopředu se pak odjistí uzamykací čep. Ten umožní pohyb hlavňového svazku směrem dopředu a následně jeho sklopení. Uzamykání je řešeno pomocí dvou trnů ,na kterých se nachází ozuby ve formě půlkulatého výřezu, které jsou pevně zabudovány v hlavňovém svazku a v baskuli se nachází čep, který aretuje tyto dva čepy do jejich ozubů. Tento sytém zamykání zaručuje vysokou bezpečnost při střelbě. Povrchová úprava této brokové kozlice Bretton model Fair-Play je v řerněném provedení, převážně Elox. Pažba a podpažbí jsou vyrobeny z kvalitního tvrdého dřeva a v místech úchopu jsou opatřeny strojní rytinovou řezbou. Tato broková kozlice Bretton model Fair-Play je lahůdkou pro náročné střelce a sběratele zbraní s atypickým uzamykacím systémem, v neposlední řadě pak pro toho, kdo s sebou nechce „vláčet kila“ vzhledem k nízké hmotnosti zbraně.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 183


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Bretton & Gaucher, St. Etienne, Francie
 • Model, vzor Fair-Play
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 2500 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 70 cm
 • Stav 1
 • Povrch 100%
 • Vývrt oba zrcadlové
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Francie-St. Etienne
 • Zahrdlení horní 1/1, spodní 1/2

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.