Broková dvojka Loyola Forest II 16/70

Broková dvojka Loyola Forest II 16/70

Další obrázky

Popis

Baskický region a hlavně okolí Eibaru ve Španělsku bylo vždy legendou spojovanou se španělskou ocelí při výrobě zbraní. 

Vysoká kvalita zpracování a tradice jsou nejlepšími referencemi na zbraně vyráběné v tomto regionu již po staletí. Zde založily v roce 1915 Miguel Aguirre a Nicolas Aranzabal svoji firmu dnes celosvětově známou jako AYA. Další lokalitou, kde se vyráběly zbraně bylo Katalánsko poblíž Barcelony. Zde tehdy působil původem německý puškař Eduardo Schilling. A tak Miguel a Nicolas opustili rodnou Guipúzcoau a pracovali u pana Schillinga. Po získání dovedností začali vyrábět zbraně jako Aguierre y Aranzabal, tedy AYA. V této době se Baskicko velmi podobalo anglickému Birminghamu s velkým množstvím obchodů, dílniček i dílen od dvou do dvaceti zaměstnanců. Každý výrobce dával díky svým specialitám zbrani charakteristický rukopis. AYA se několikrát stěhovala do větších prostor a rostla. Po občanské válce se Miguel a Nicolas vrátili zpět do Baskicka a obnovili zbrojní výrobu. Od roku 1938 upustili od výroby komponentů pro jiné zbrojní firmy a začali vyrábět vlastní zbraně pod označením AYA. Hlavně si ale zakupovaly stále i ostatní baskičtí puškaři. V padesátých letech firma úspěšně expandovala na zahraničních trzích a zejména v Anglii a USA. V Anglii na tom měli největší podíl bratři Kingové, kdy na základě jejich podnětu začala vyrábět AYA slavné modely brokových dvojek číslo 1,2,3 a 4 se zámky Holland&Holland nebo podle vzoru Westley&Richards se spoušťovým ústrojím Anson&Deeley. V osmdesátých létech s útlumem zbrojní výroby ve Španělsku se AYA sloučila s dalšími dvaceti společnosti v rámci společného čelení krizi do koncernu Diarm ve městě Itziar, ale po několika letech byla stejně uzavřena. V roce 1989 Imanol Aranzabal shromáždil nejlepší puškaře z této společnosti a obnovil výrobu zbraní AYA. Byla obnovena spolupráce s anglickými dovozci a obchodníky po celém světě a AYA tak reagovala na individuální požadavky zákazníků. V roce 2001 byla firma rozšířena a přesídlila do výrobních prostor společnosti Laurona. Slavné modely brokových kozlic jako je Model 37 nebo Augusta apod. firma vyrábí dodnes.

Španělský výrobce Lucio Loyola vyrobil tuto brokovou dvojku v roce 1958 pod označením Forest II pro španělský velkoobchod a výrobce střeliva Trust Eibarres, založený v roce 1926. Loyola použil hlavně firmy AYA. I baskule nese shodné rysy s baskulemi AYA Boxlock. Trast Eibarres exportovala poté tyto zbraně do SRN, kde byly distribuovány prostřednictvím velkoobchodu Frankonia. Baskule je zdobena moderními rytinami v niklovaném provedení, uzamčení systém Greener s bočními zámky, pojistka není automatická. Broková dvojka Loyola Forest II je vybavena vytahovači, pažba je v provedení s lícnicí.

Jedná se o zajímavou historickododavatelskou lahůdku pro sběratele nebo příznivce španělských brokovnic. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1766


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Lucio Loyola pro Trust Eibarres Španělsko
 • Model, vzor Forest II
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 3120 g
 • Délka 115 cm
 • Délka hlavně 72 cm
 • Rok výroby 1958
 • Stav 2
 • Povrch 75 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, španělská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.