Brokovnice samonabíjecí Fabarm 12/76

Brokovnice samonabíjecí Fabarm 12/76

Další obrázky

Popis

Italské město Brescia bylo vždy kolébkou vynikajících puškařů a světoznámých značek. Zakladatelem značky Fabarm – Fabrika Bresciana Armi byla dynastie Galesi v roce 1900. 

Když se v roce 1976 rozhodl majitel Luciano Galesi pro odchod do důchodu, přesunul nový marketingový ředitel výrobu z Brescie do nových výrobních prostor v Travagliatu. Fabrika Bresciana Armi se rychle přeorientovala na zahraniční trhy, kde si zejména v USA, Skandinávii a Evropě vybudovala silné postavení na trhu, které přetrvává dodnes. Díky zavedení CNC obráběcích center, speciálních pájecích a kalících tecnologií, vývojovému středisku a zavedení mnoha patentů je zbrojovka Fabarm špičkovým výrobcem zbraní. Svědčí o tom i technologické postupy při výrobě brokovnic. Hlavně jsou vyráběny vrtáním z celých chrom molybdenových ocelových tyčí a komponenty dále pájeny stříbrem. V materiálu tak nedochází ke změnám ve struktuře oceli jako při kování za studena. Fabarm  zavedl certifikát pevnosti hlavní o tlaku 1630 Barů, kde u zkušebních značek CIP je požadován tlak pouze 1320 Barů. Bezpečnost zákazníků je tak na prvním místě zbrojovky Fabarm.

V osmdesátých letech vznikl model samonabíjecí brokovnice Fabarm Euro 3. Navazoval na legendární model Goldenmatic 125 s.l. z šedesátých let. Vyráběl se i v provedení LUX, to znamená v provedení s rytinami a loveckými motivy na pouzdře závěru. Samonabíjecí brokovnice Fabarm Euro 3 pracuje na principu odběru tlakových plynů. Ty se odvádějí dvěma kanálky pod hlavní do pístu, který se pak pohybuje jako objímka trubkového zásobníku uloženého pod hlavní v podpažbí. Píst pomocí dvou táhel působí na závěr. Při prvním centimetrovém pohybu vzad dojde k odemčení závěru skloněním uzamykacího ozubu v horní části závěru, který zapadá do vybrání v prodloužené části hlavně. Poté při pohybu závěru vzad dojde k natažení bicího kladívka, vytažení náboje z hlavně a při pohybu vpřed k zasunutí dalšího náboje do komory. Samonabíjecí brokovnice Fabarm Euro 3 Lux má pouzdro závěru z lehké slitiny. Pažba i podpažbí jsou z ořechového dřeva a v místech úchopu jsou opatřeny jemnou strojní řezbou. Vypouštěcí tlačítko závěru samonabíjecí brokovnice Fabarm Euro 3 Lux je umístěno pohodlně na levé straně a velice snadno se ovládá. Pojistka je umístěna v kořeni lučíku. Hlaveň samonabíjecí brokovnice Fabarm Euro 3 Lux o délce 74 je opatřena zvýšenou ventilovanou lištou. Nahození do ramene a zacílení je velice snadné a rychlé. Tato samonabíjecí brokovnice Fabarm Euro 3 Lux je v zánovním stavu a jistě potěší lovce tíhnoucí k brokovým automatům.

18 300 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 173

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Fabarm SpA Travagliato Itálie
 • Model, vzor Euro 3 Lux
 • Ráže 12/76
 • Hmotnost 3726 g
 • Délka 127 cm
 • Délka hlavně 74 cm
 • Zásobník trubkový na 3 náboje Magnum
 • Rok výroby 1981
 • Stav 1
 • Povrch 99%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, italská
 • Zahrdlení 1/1

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.