Broková kozlice Winchester Model 400 12/70

Broková kozlice Winchester Model 400 12/70

Další obrázky

Popis

Zakladatelem firmy Volcanic Repeating Arms Company byl Daniel Wesson a Horace Smith v roce 1855. Jejich firma však nedosahovala obchodních úspěchů.

Proto ji prodali Oliveru Winchestrovi a poté si založili firmu novou a to Smith&Wesson. Oliver Winchester svoji firmu reorganizoval v roce 1856 a přejmenoval na New Haven Repeating Arms Company. Obchodní úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat zejména díky konstruktérovi Henrymu a jeho slavné Henryovce, kterou sám vyráběl a za pevné ceny dodával panu Winchestrovi. Modernizované modely například 1885,1886,1894 nebo 1895 se staly legendami. Oliver Winchester byl nucen firmu dvakrát rozšířit v letech 1867 a 1871 za účelem uspokojení poptávky po jeho zbraních.

Po jeho smrti se vedení ujal jeho syn Wiliam a po jeho úmrtí převzal vedení firmy jeho švagr Wiliam Converse společně se svým zetěm Thomasem Grayem Bennettem v roce 1890. Již od roku 1883 firma spolupracovala s Johnem Mosesem Browningem. Tato spolupráce v navrhování modelů opakovacích pušek pokračovala až do roku 1900. Po první světové válce díky nešťastným investicím ztratil Bennett kontrolu nad svým podnikem. Po roce 1931 získal aktiva od bankovní skupiny muniční koncern Western Cardridge ze skupiny Olin. V roce 1981 byla tato skupina pod názvem US Repeating Arms Company oddělena od koncernu a v roce 1989 poslána do konkurzu. Získala ji firma Herstal Group, jejíž mateřskou společností je firma Browning International SA. Firma Olin dodnes disponuje právy na výrobu munice a zbraní Winchester. Tradiční výrobní podnik v New Havenu byl 31. 3. 2006 uzavřen a v roce 2008 prodán firmě Winstanley Enterprises. Firma US Repeating Company buduje své závody v Belgii, Portugalsku a Japonsku.

Právě tato broková kozlice Winchester Model 400 se vyráběla do osmdesátých let v závodě Kodensha v Japonsku spadajícího do koncernu Olin. Tyto brokovnice se poté vyvážely do celého světa. Winchester Model 400 navazuje na Model 101. Má ventilovanou lištu, volitelnou jednospoušť a pevné zahrdlení u horní hlavně plné a u spodní tříčtvrtinové. Baskule brokové kozlice Winchester Model 400 je černěná, leštěná, opatřena decentní rytinou. Zámky jsou pevné a bez vůlí. S délkou hlavně 71 cm se jedná o mnohostranné využití této zbraně. Brokovou kozlice Winchester Model 400 lze plnohodnotně využít jak k lovu, tak ke sportovní brokové střelbě zejména trapového typu. Reference majitelů z celého světa toto včetně spokojenosti se spolehlivostí potvrzují. Zbraň je velmi zachovalá. Broková kozlice Winchester Model 400 díky svým kvalitám a hlavně velmi příznivé ceně v katalogu společnosti Panzer s.r.o. osloví mnoho příznivců brokové střelby.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 171


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce US Repeating Company, Olin Group,Kodensha Japonsko
 • Model, vzor Model 400
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3235 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 71 cm
 • Rok výroby osmdesátá léta 20. století
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá
 • Zahrdlení Horní 1/1, Spodní 3/4

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.