Broková kozlice FÉG Consul 12/70

Broková kozlice FÉG Consul 12/70

Další obrázky

Popis

Továrna FÉG byla založena již roku 1891 (1935 přejmenována na Fémarú, Fegyver- és Gépgyár – železářský, zbrojní a strojní závod, známá též jako FÉGARMY Fegyvargyártó Kft.). 

Byla vždy klíčovým dodavatelem Honvédségu (maďarských ozbrojených sil). Kvalitu výroby krátkých a dlouhých zbraní potvrzuje skutečnost, že se tyto zbraně používají a obchodují dodnes. Tato zbrojovka FÉG byla a je také výrobcem kulovnic Luger, brokovnic a vzduchovek. Firma dnes nese jméno Fégarmy Arms Factory.

V sedmdesátých letech vyráběla brokové kozlice i brokové dvojky, které se úspěšně prodávaly ve světě a zejména v USA díky příznivé ceně a vysoké kvalitě zpracování. Maďarské označení brokových kozlic neslo názvy Victoria apod., exportovány však byly pod označením ADANAC nebo Consul. Tato broková kozlice Consul je jednou z nich. Byla vyrobena v roce 1969 pro německou firmu Hege. Ocelová baskule v černěném provedení s rytinami využívá uzamčení hlavní systémem Kersten, včetně dvou masívních uzamykacích ozubů v řadě za sebou na hlavňovém svazku dosedajících do otvorů v baskuli v její spodní části. Natahování bicího ústrojí brokové kozlice Consul je provedeno pomocí dvou táhel šikmo umístěných v bocích baskule. Předpažbí navazuje na konstrukci vyhazovačů také specifické konstrukce. Broková kozlice Consul má boční prodloužení hlavňového svazku zapadající do drážek v baskuli osazena stavitelnými dorazy v návaznosti na vymezení vůlí příčného závěrového klínu Kersten. Díky této náročné a precizní konstrukci lze předpokládat velmi dlouhou životnost této brokové kozlice. Je to zcela jistě i jeden z hlavních důvodů pění chvály americkými střelci na tuto zbraň. Lovecká broková kozlice Consul je vybavena automatickou pojistkou, dvouspoušťovým mechanismem a vyhazovači. Lišta šíře 8 mm je plná. Zahrdlení spodní hlavně je poloviční, horní plné. Tato broková kozlice Consul má pouze dvě malé oděrky na pažbě. Ta je spolu s předpažbím v lesklém lakovaném provedení s lícnicí. Rybinová řezba v místech úchopu je výrazná pro pevný úchop i v rukavicích. Uzamčení je pevné bez vůlí, černění je nepoškozené, zbraň je ve velmi zachovalém stavu. Svým kvalitním zpracováním a především svoji cenou osloví broková kozlice Consul jistě lovce patrioty, kteří chtějí mít bytelnou, kvalitní a spolehlivou zbraň po dlouhou dobu. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1482


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Fegyver-és Gépgyár (FÉG), Budapešť, Maďarsko
 • Model, vzor Consul
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3428 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 71 cm
 • Rok výroby 1969
 • Stav 1
 • Povrch 94 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá
 • Zahrdlení horní 1/1, spodní 1/2

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.