Broková kozlice Sabatti Regent X 12/70

Broková kozlice Sabatti Regent X 12/70

Další obrázky

Popis

Historie italské rodiny Tanfoglio sahá až do roku 1900, kdy se otec Giuseppeho Tanfoglia věnoval úpravě brokovnic a jejich zamykání. 

Prvním významným mezníkem bylo založení firmy SATA roku 1948 a její spojení s rodinou Sabatti, čímž vznikla produkce součástek brokovnic pro všechny výrobce zbraní sídlících v Tropmia Valley. Roku 1953 firma SATA začala vyrábět první pistole v ráži 6.35 a .22lr. O pár let později se k nim přidala i výroba brokových kozlic. Na konci roku 1960 společnost SATA ukončila svoji produkci. Guiseppe Tanfoglio založil společnost, která nesla jeho jméno. Výrobu brokovnic a příslušenství k nim přenechal Tanfoglio rodině Sabatti a dále se věnoval pistolím. Antonio Sabatti, který pocházel z rodiny slavných puškařů vyrábějících křesadlové pistole, jejíž kořeny sahají do počátku 17. století založil se svými potomky novou společnost. Tato společnost si vydobyla jedno z předních postavení ve výrobě loveckých a sportovních zbraní na světě. Jeho vnoučata Emanuela, Antonio a Marco vedou společnost Sabatti dodnes. V osmdesátých a devadesátých letech firma úspěšně expandovala i na americký trh prostřednictvím amerického dovozce Churchill by Kassnar sídlícím v Harrisburgu v Pensylvánii. Ten se specializoval na dovoz právě těchto italských a španělských zbraní Zabala Hermanos do USA. Tato značka Churchill by Kassnar byla prodána v roce 1989 firmě Ellet Brothers distributors.

Tato broková kozlice Sabatti Regent X je jednou z nich. Byla vyrobena v roce1987. Kvalitní provedení nerezové baskule je patrné na první pohled, společně s leštěnou povrchovou úpravou hlavňového svazku. Baskule brokové kozlice Sabatti Regent X je zdobena strojními rytinami. Zbraň je vybavena volitelnou jednospouští a vyhazovači. Uzamčení hlavňového svazku je provedeno celistvým uzamykacím ozubem v dolní části baskule. Zahrdlení brokové kozlice Sabatti Regent X je u spodní hlavně poloviční, u horní plné. Vrtání je 18,3 mm. Vývrt hlavní je zrcadlově lesklý. Ventilovaná lišta má šíři 6 mm, muška je červená světlovodná. Pažba brokové kozlice Sabatti Regent X je opatřena gumovou odpruženou botkou v provedení bez lícnice. U ústí horní hlavně jsou drobné stopy koroze. Tato broková kozlice Sabatti Regent X je bez vůlí, byla používána velmi málo a poté dlouho uskladněna. Pažba je bez jakýchkoliv odřenin, stejně tak i předpažbí. Svoji kvalitou a zejména cenou, za kterou je nabízena osloví jistě příznivce italských brokovnic. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1454


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Sabatti Gardone Val Trompia Brescia Itálie
 • Model, vzor Regent X
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 3284 g
 • Délka 114 cm
 • Délka hlavně 71 cm
 • Rok výroby 1987
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, italská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.