Broková dvojka TOZ 63 16/70

Broková dvojka TOZ 63 16/70

Další obrázky

Popis

Ruská továrna Tulsky Oružejny Zavod (TOZ) byla založena roku 1712 carem Petrem I. Velikým. 

Z historického hlediska továrna TOZ vyrobila velké množství armádních i civilních zbraní. Za dob panování cara Petra I. Velikého se do této továrny osazovaly tehdy nejmodernější zařízení na výrobu zbraní. Brzy tato továrna dosáhla své slávy a v roce 1720 již dokázala vyrobit 22 tisíc kusů různých zbraní. Od roku 1749 začala masově produkovat i chladné zbraně. Koncem 18. století se zde začaly prosazovat rytiny na zbraních a vznikalo mnoho nových nápadů a návrhů. Pro zajímavost možno zmínit jména jako Ivan Pushkin, Ivan Lialin a Ivan Pauline.

   V 19. století se stala továrna TOZ jednou z nejlepších zbrojovek v Evropě. V roce 1897 začala výrobou slavné pušky Berdan. Vznikaly i další různé modely a kombinované zbraně, včetně brokovnic. Ve výrobě hlavní, kde se používala technologie Damaškové oceli, se proslavil i pan Mosin. V roce 1910 začaly vznikat různé experimentální modely. Jedním z nich byl i kulomet Maxim. V roce 1920 se začala vyrábět karabina NK-8,2 konstruktéra Kochetova. Dále následovaly i malorážky TOZ 1,2,7,8 a 10. Roku 1927 bylo zřízeno konstruktérské oddělení. V roce 1939 konstruktér Fedor Vasilievich Tokarev vytvořil samonabíjecí pušku SVT-38,  která má společně s puškou M1 Garand čestné místo na poli samonabíjecích pušek 2. světové války.

                Továrna Tula byla během druhé světové války pro Sověty strategicky důležitá. Jednak k ní byl přístup po řece Upa, a za druhé do této továrny vedlo velké množství železnic. Během operace Barbarossa, kdy se 2. německá pancéřová divize dostala na několik kilometrů od továrny v Tule, byli Sověti donuceni evakuovat továrnu a přesunout ji do Iževského Mechaničeského zavodu. Zde bylo vyrobeno též několik druhů zbraní, které jsou dnes mezi sběrateli velmi ceněny. Továrna v Tule funguje dodnes a vyrábí široké množství zbraní nejen pro armádu, ale i pro civilní trh. 

               Jedním z velmi slavných výrobků jsou i tulské brokové dvojky. Broková dvojka TOZ 63 je jednou z nich. Vyniká velmi kvalitním zpracováním a uzamčením zámkem Greener a dvěma blokovými zámky zapadajícími do spodní části baskule. Jedná se o velmi spolehlivé uzamčení, které tvoří brokovou dvojku TOZ 63 velmi bezpečnou. Baskule brokové kozlice TOZ 63 je v ocelovém provedení zdobeném rytinami. Broková kozlice TOZ 63 je vybavena vytahovačem a  dvouspoušťovým mechanismem s vnějšími bicími kohouty. Hlavně brokové dvojky TOZ 63 jsou zrcadlově lesklé, pažba je v mírně použitém stavu. Tato broková dvojka TOZ 63 je v zachovalém stavu. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1182


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Tulskij oruženyj zavod SSSR
 • Model, vzor 63
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 3200 g
 • Délka 115 cm
 • Délka hlavně 72 cm
 • Rok výroby 1969
 • Stav 2
 • Povrch 78 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.