Brokovnice samonabíjecí Browning Gold 12/76

Brokovnice samonabíjecí Browning Gold 12/76

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. s Oliverem Winchestrem.

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh. Zbrojovka FN mohla své zbraně jeho konstrukce označit Browningovým příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, z nichž první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910 nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z Browningovy konstrukční kanceláře je model Colt 1911 Government v  ráži .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. Závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

Firma Browning je známa také jako přední špičkový výrobce loveckých a sportovních zbraní. Jednou z nich je i samonabíjecí brokovnice Browning Gold Classic Hunter. Vychází z modelové řady Gold, u které byly uplatněny vynálezy J.M. Browninga. Samonabíjecí brokovnice Browning Gold Classic Hunter je určena především pro lov ptactva a tomu odpovídá i její spolehlivá konstrukce. Samonabíjecí brokovnice Browning Gold Classic Hunter pracuje na principu odběru prachových plynů. Ty tlačí na píst, který pomocí táhla posunuje nosič závorníku vzad. Tím se odemkne závorník z půlkulatého uzamykacího ozubu umístěného v horní části pouzdra závěru. Zleva na pouzdře závěru je umístěna pojistka Cut – Off, umožňující zajištění nábojů v trubkovém zásobníku pro bezpečnější a snadnější vybití zbraně. Pouzdro závěru samonabíjecí brokovnice Browning Gold Classic Hunter je vyrobeno z lehké slitiny a přispívá tak k velmi nízké hmotnosti zbraně. Spoušť je v klasickém zlaceném provedení. Lišta samonabíjecí brokovnice Browning Gold Classic Hunter je ventilovaná a ke zbrani náleží dvě náhradní zahrdlení Browning Invector a závěsná poutka. Tato samonabíjecí brokovnice Browning Gold Classic Hunter je ve stavu nové zbraně, černění, eloxování i pažba jsou bez odřenin a nepoškozené.

22 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1011

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Browning Arma Company Morgan Utah&Montreal PQ
 • Model, vzor Gold
 • Ráže 12/76
 • Hmotnost 3240 g
 • Délka 122 cm
 • Délka hlavně 70 cm
 • Zásobník trubkový na 2 náboje
 • Rok výroby 1995
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, belgická
 • Zahrdlení výměnné FULL, MODIFIED, IMPROVED CYLINDER

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.