Flobertka jednoranová Mauserlein 6 mm Flobert

Flobertka jednoranová Mauserlein 6 mm Flobert

Další obrázky

Popis

Arsenal Vienna Austria byl armádní komplex v jihovýchodní části Vídně v třetím okrsku. Komplex byl vystavěn v důsledku revoluce v roce 1848 (Märzrevolution) v germánských zemích. Výstavba začala v roce 1848 a byla dokončena roku 1856.

Komplex nově nahradil staré městské opevnění. Na jeho výstavbě se podílelo mnoho předních architektů a dodnes se řadí k jedné z nejvýznamnějších památek. Ale zpět od architektury ke zbraním. Během první světové války tento komplex sloužil jako kasárna a zbrojovka zároveň. Po nástupu německé NSDAP k moci se areál stal součástí městské čtvrti Landstrasse. V roce 1945 byl komplex těžce poničen bombardováním spojeneckých vojsk, ale po válce se jej podařilo uvést do původního stavu. V dnešní době je v komplexu k vidění různorodost objektů, některé patří Rakouskému Telekomu, některé firmě RTA pro testování lokomotiv a některé jsou používány jako kasárna rakouské armády.

V tomto komplexu byla vyrobena i tato jednoranová flobertka Mauserlein v ráži 6 mm Flobert. Jedná se o flobertku jednoduché konstrukce se sportovním designem. Mezi velmi neobvyklou součást zbraně patří uzavíratelné chránítko ústí spojené s krytkou mušky. Muška i hledí je osazeno v rybině, takže lze stranově upravit. Klasický opakovací závěr je opatřen jednoramenným vythovačem a je velmi podobný závěrům u malorážek Anschütz, nebo Krico. Tato flobertka Mauserlein je ve velmi zachovalém stavu, černění je zachovalé na 95% povrchu zbraně. Vývrt je zrcadlově lesklý. Pažba je také ještě v dobrém stavu, ale vlivem stáří a špatného skladování je pažba otlučená. Flobertka Maserlein je opatřena poutky na ponosový řemen. Tato flobertka Mauserlein je velkou sběratelskou raritou.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1008


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce Arsenal Vienna Austria
  • Model, vzor Mauserlein
  • Ráže 6 mm Flobert
  • Hmotnost 1790 g
  • Délka 105 mm
  • Délka hlavně 594 mm
  • Stav 1
  • Povrch 95 %
  • Vývrt zrcadlový
  • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.