Broková kozlice Beretta 686 Ultralight 12/70

Broková kozlice Beretta 686 Ultralight 12/70

Další obrázky

Popis

Historie firmy Beretta spadá až do 14. Století. Jméno Beretta nese rodina po Pietrovi, narozeném v roce 1791. 

V puškařské tradici pokračoval jeho syn Giuseppe, narozen roku 1840 a dále opět jeho syn Pietro, který se narodil v roce 1870. Právě ten měl největší podíl na změně výroby. Pod vedením jeho synů Giuseppeho a Carla se firma dále rozrostla a stala se nadnárodní společností.

Téměř 500 let výrobních zkušeností pomohlo ke zdokonalování výroby až po současná plně automatizovaná obráběcí centra, kde je na ploše závodu 110 000 m2 vyráběno 1500 zbraní denně.

Nedílnou součástí výroby jsou již po staletí lovecké zbraně. Mezi ně patří neodmyslitelně i brokové kozlice v různých modelových řadách. V modelové řadě 68 vznikl i model 686 Ultralight. Tento model byl vyvinut pro celodenní lovy a cílem bylo minimalizovat hmotnost a maximalizovat mobilitu se zbraní v přírodě. Proto byla celá baskule vyrobena ze slitiny lehkých kovů nazývané ERGAL, která se používá v leteckém průmyslu. Jejími základními prvky jsou hliník a zinek, dále pro zlepšení chemické odolnosti se přidává stříbro a zirkon. Vznikne tak materiál s pevností oceli, ovšem jeho hmotnost je o 65 % nižší. Dosedací plocha baskule je vyztužena ocelovým páskem, aby se lépe rozkládaly tlaky od dna nábojnice působící na závěrový mechanismus. Firma Beretta s tímto systémem přišla na trh jako první. Samotný závěrový mechanismus je koncipován klasicky pro kozlice Beretta, ovšem uzamykací čepy jsou kónické z důvodu sebedotahování při vznikajících vůlích po počtu vystřelených ran v řádech deseti tisíc. Toto zajišťuje brokové kozlici Beretta 686 Ultralight dlouhou životnost. Hlavňový svazek brokové kozlice Beretta 686 Ultralight, vyvíjený po desetiletí, je částečně spojené konstrukce s ventilovanou lištou. Hlavně mají délku 62 cm pro zvýšení již výše uvedené mobility a pro střelbu na zvěř z běžných vzdáleností jsou naprosto vyhovující. Dalším faktem je i snížení hmotnosti. Výměnná zahrdlení mají z tohoto důvodu i kratší tvar oproti moderním delším konstrukcím. Vývrt hlavní brokové kozlice Beretta 686 Ultralight je chromován, hlavně jsou vyrobeny ze speciální oceli. Pro jednodušší volbu spouště při lovu je tato Beretta 686 Ultralight vybavena dvouspoušťovým mechanismem se zlacenými kohouty. Baskule brokové kozlice Beretta 686 Ultralight je zdobena rytinami s motivy vodního ptactva. Pažba je v matné olejované povrchové úpravě. Tato broková kozlice Beretta 686 Ultralight je v zánovním stavu, bez jakýchkoli oděrek a poškození. Jistě potěší příznivce celodenních lovů vzhledem ke své hmotnosti pouhých 2700 gramů.

Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1005


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Pietro Beretta, Italy
 • Model, vzor Ultralight
 • Ráže 12/70
 • Hmotnost 2715 g
 • Délka 106 cm
 • Délka hlavně 62 cm
 • Rok výroby 2004
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Itálie
 • Zahrdlení horní 1/1, spodní 3/4

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.