Broková jednuška Iver Johnson model 36 Champion 16/70

Broková jednuška Iver Johnson model 36 Champion 16/70

Další obrázky

Popis

Iver Johnson se narodil 14. 2. 1841 v Norsku. V šestnácti letech se začal učit zbrojířem. Po pěti letech učení si otevřel vlastní obchod v městě Christiana.

Ten byl otevřen pouze rok, neboť v roce 1863 Iver emigroval do USA. Ve Worcestru, které bylo centrem zbrojní výroby našel práci u společnosti Allen&Wheelock. Zde se setkal se svým budoucím partnerem Matinem Byem a také zde poznal svoji budoucí manželku Mary Elizabeth Spiersovou. V roce 1871 se svým přítelem Martinem založili vlastní firmu Johnson&Bye Gunsmiths. Původní plány na výrobu pepřenkového revolveru byly z důvodu nezájmu veřejnosti přepracovány na výrobu jednohlavňových derringerů a jednočinných  revolverů.

Součástí výrobního programu se staly i drobné díly, např. pro policii, které mohly být obráběny na stávajících strojích. Toto využití strojového času vedlo k zavedení automatizace výroby a tím výroby sériové. Byla to jedna z prvních firem v USA ubírající se tímto směrem. Do výroby byla vzhledem k poptávce zařazena i výroba jízdních kol a vzduchovek a firma se přejmenovala na Iver Johnsons Arms&Cycle Works. Zboží bylo distribuováno válečným přítelem Martina Bye Johnem Lovellem, resp. jeho společností J.P. Lovell Arms na základě smlouvy z roku 1881. Po odchodu Martina Baye do ústraní v roce 1883 byla tato smlouva prodloužena a spolupráce pokračovala až do smrti Ivera Johnsna v roce 1895.

V roce 1894 Iver otevřel nový obchod se sportovním zbožím na Main Street ve Fitchburgu ve státě Massachusetts. Firma se dále rozrůstala a v roce 1900 zakoupila distribuční firmu J.P. Lovell Arms. Název firmy byl změněn na Iver Johnson Sporting Goods. Firma distribuovala v USA také evropské zbraně a zabývala se i výrobou kožených pouzder na všechny druhy populárních zbraní. Firma ukončila svoji činnost definitivně v roce 1993.

Kromě revolverů, pistolí, malorážek a brokových dvojek tvořily součást výrobního sortimentu i brokové jednušky. Jednou z nich byl model 36 Champion, který se vyráběl v letech 1909 – 1957. Byl patentován dne 3.11 1909 konstruktérem L.H. Cobbem. Ocelová baskule brokové jednušky Iver Johnson model 36 Champion je v kalené povrchové úpravě, bicí ústrojí je tvořeno kohoutem. Zahrdlení hlavně je plné. Tato broková jednuška Iver Johnson model 36 Champion je osazena klapkovou montáží. Jedná se historickou zbraň v perfektním stavu. Překlad podle knihy W.E. Gofortha Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1002


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Iver Johnson Arms, Inc., USA
 • Model, vzor Champion
 • Ráže 16/70
 • Hmotnost 2700 g
 • Délka 112 cm
 • Délka hlavně 71 cm
 • Rok výroby 1909 - 1917
 • Stav 1
 • Povrch 97 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne
 • Zahrdlení 1/1

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.